גלנט בעוטף: "הם נלחמים עד מוות. אבל אם מוציאים אותם משווי משקל הם לא יודעים מה לעשות - התחבולה היא היסוד" - 0404
+
גלנט בעוטף: "הם נלחמים עד מוות. אבל אם מוציאים אותם משווי משקל הם לא יודעים מה לעשות – התחבולה היא היסוד"

גלנט בעוטף: "הם נלחמים עד מוות. אבל אם מוציאים אותם משווי משקל הם לא יודעים מה לעשות – התחבולה היא היסוד"

שר הבינוי והשיכון אלוף (במיל') יואב גלנט סייר הבוקר (חמישי), בעוטף עזה והשתתף בטקס חנוכת מרכז צעירים בשדות נגב.

גלנט: "הסתובבנו בשטח, ראינו את הנזקים במקומות שמוכרים לי שנים ארוכות כמפקד הגזרה. זה צובט את הלב ואנחנו לא יכולים להשלים עם המצב הזה בשום פנים ואופן. כאלוף פיקוד התעקשתי שעד המטר האחרון יחרשו השדות ויעובדו התלמים כעניין שבעיקרון. הריבונות והאחיזה מוחזקת בזכות הביטחון, בזכות התיישבות ובזכות החקלאות – זה המפתח. המדינה תומכת במתיישבים כאן לא רק מפני שחשוב לה שהם יחיו כאן בביטחון אלא מפני שעשרות אלפי האזרחים שגרים סביב רצועת עזה מייצגים את האחיזה הציונית על כל משמעותית עד המטר האחרון. ולכן, אנחנו לא נשלים עם פגיעה באזרחים או ברכוש.

כמי שלחם כל חייו נגד ערבים, אני יודע שהם נלחמים עד מוות. אבל אם מוצאים את הדרך להוציא אותם משווי משקל הם לא יודעים מה לעשות – התחבולה היא היסוד. כך היה בעופרת יצוקה, כך היה במאות מבצעים שפיקדתי והשתתפתי בהם, וכך צריך לנהוג גם כאן. ולא להיגרר למקום שהם רוצים לגרור אותך אלא להעביר את הקרב הזה לאן שנח ומבחינתי כל האמצעים נמצאים על השולחן. כשמדובר על מתקפה על אזרחי ישראל וכשמדובר על שריפת שדות אנחנו צריכים לפעול כולם בשביל אחד כמו שאנו מצפים שיפעלו אחד בשביל כולם. היום אחד זו ההתיישבות סביב עוטף עזה וכולם צריכים להיות בשביל האחד הזה.

משרד הבינוי בתקופתי משקיע הרבה, גם במחשבה וגם במעשה. מהמיגון שהחל עוד בתקופתי כאלוף פיקוד דרום והסתיים בשנים האחרונות דרך הפיתוח מראש של המגרשים – שטח מפותח מחכה לאזרח. הישוב ליד סעד יוקם, זה רק עניין של זמן. פוליטיקה קטנה לא תעצור את זה. התשובה שלנו למי שמנסה לפגוע בנו או להבעיר את השדות שלנו – זה התיישבות חוסן וחוזק. לא עפיפונים, לא רקטות, לא קאסמים ולא בלוני תבערה יעצרו אותנו. הקמת מרכז הצעירים זו התשובה לדברים הללו וגם לאתגרים הצבאיים נדע לתת פתרון.

בקרוב נביא את החלטת משרד הבינוי והשיכון לאזורי עדיפות לאומית. עוד בטרם בלוני התבערה נלחמתי להכניס את הישובים הללו למפה. מבחינתי עוטף עזה נמצא בעדיפות עליונה. במאבקים אנחנו לא מפסידים, רק מנצחים. אין פשרות, אין ויתורים אין תיקו – יש נצחונות".