כמו בסרט: בת ה-15 טיפסה על עץ כשברחה מתנין ענק שניסה לטרוף אותה - 0404
+
כמו בסרט: בת ה-15 טיפסה על עץ כשברחה מתנין ענק שניסה לטרוף אותה חיים שוחט, פלאש 90

כמו בסרט: בת ה-15 טיפסה על עץ כשברחה מתנין ענק שניסה לטרוף אותה

ירדן ברודריק בת ה-15, שטה על רפסודה בנחל ליד פארק אלכסנדר ספרינגס ביער הלאומי באוקלה – שם בילתה משפחתה בקמפינג, כשלפתע הגיח תנין באורך של 3 מטרים והחל לרדוף אחריה. ירדן, שלא הספיקה לצאת מהנהר, טיפסה על עץ קרוב והחלה לצרוח. הוריה, שצפו מרחוק, התקשרו למוקד החירום.

"אני נמצאת בפארק אלכסנדר, הבת שלי תקועה על עץ ויש תנינים מסביבה, אנחנו לא מצליחים להוציא אותה. בבקשה, היא בת 15", התחננה אמה של ירדן למוקד החירום.

בשיחה שארכה כ-7 דקות, סיפרה האם למוקד החירום בבכי כי מסביב לבת שלה שתקועה על העץ ישנם מספר תנינים וביבשה יש עוד כמה וכולם מקיפים את ירדן. לקראת סוף השיחה, נמסר לאמא כי עד שיחידה ימית תגיע לאזור יעברו עוד 20 דקות לפחות. האם ענתה: "אוי אלוהים! הבת שלי הולכת למות".

כ-30 דקות לאחר שירדן טיפסה על העץ, הגיע בלאקמון, סגן השריף של אגם ליץ, שעל פי המשטרה שמע את צעקות הנערה. מכיוון שהיחידה הימית עדיין לא הגיעה, התקרב בלאקמון למקום ושמע את התנין מופתע מנוכחותו. 

לפי הדו"ח שמסר, כשהגיע למקום, רק תנין אחד היה במים, מתחת לעץ עליו טיפסה ירדן, אותו תנין בגודל של 3 מטרים. 

"הנוכחות שלי לא הצליחה להפחיד את התנין, שהחל להתקרב אליי. ואז הצלחתי לירות כדור בודד מהנשק שלי והרגתי את התנין", כתב בלאקמון בדו"ח המשטרה.

לפי גורמים רשמיים בפלורידה, התנינים תוקפניים וטריטוריאליים במיוחד בתקופה זו של השנה מכיוון שעכשיו זה סוף עונת ההזדווגות. הם מגינים על התנינים הצעירים ועל הקן שלהם.

בחודש שעבר, אישה שהלכה סמוך לנחל בפלורידה נעלמה. הרשויות קבעו את מותה לאחר כמה ימים כשהזרוע שלה נמצאה אצל תנין ששהה מחוץ לנחל. (צילום: ארכיון).

לכל כותרות היום.