אבי נעים מזהיר מהפקרות בכבישי יו''ש: "הרצח הבא בפתח" - 0404
+
אבי נעים מזהיר מהפקרות בכבישי יו"ש: "הרצח הבא בפתח" מרים אלסטר, פלאש 90

אבי נעים מזהיר מהפקרות בכבישי יו"ש: "הרצח הבא בפתח"

ראש מועצת בית אריה ויו"ר וועדת הביטחון בשלטון המקומי, אבי נעים, מזהיר מפני שיטת ההפקרות המתמשכת בכבישי יהודה ושומרון.

נעים: "בשנה האחרונה מתרחשים מקרי שוד אלימים רבים על ידי פורעים ערבים כנגד יהודים ונראה שמערכת הביטחון אינה מצליחה להתמודד עם הפורענות. עיקר מקרי השוד מתבצעים על כביש 465 חוצה בנימין, כביש 446 משילת לכיוון אריאל ובאזור גוש טלמונים.

השיטה דומה, פגיעה קלה ברכב הקורבן או חסימתו ,פעולה אלימה לשליפת הנהג, שימוש בלום לשבירת החלון או איום בכלי נשק שונים. חלק גדול מהמקרים נעשה נגד נשים שנוהגות בגפן ונראה שמערכת הביטחון אינה נחושה מספיק שכן האירועים מתרחשים על הצירים יותר משנה והפורעים חוגגים כמעט באין מפריע.

זאת שאלה של זמן עד שאירוע כזה יסתיים ברצח יהודים ושוב נשמע את המנטרה הקבועה ש "זה התחיל כאירוע פלילי והסתיים כלאומני". דמם של היהודים אינו הפקר, יש לתת עדיפות עליונה לטיפול באירועים החמורים הללו ולחסלם תרתי משמע על מנת ליצור הרתעה ולהחזיר את הביטחון לצירים.

מערכת הביטחון צריכה להפעיל כוחות מיוחדים על הצירים ולטפל בפורענות לפני הרצח הבא".

כזכור, אתמול (שלישי), פורסם בחדשות 0404 על שני ערבים חמושים באלות אשר נסעו אחר נהג בכביש 465 סמוך לגשר ביר זית שבגזרת בנימין, עקפו אותו ואילצו אותו לעצור. לאחר שהורד בכח, עצר הנהג ושני השודדים נמלטו עם רכבו. מקרה שרק באורח נס לא נגמר בפציעה קשה או רצח. מקרים אלה שבים ועולים לפחות פעמיים בשבוע בכבישי יהודה ושומרון ונראה כי הם מתרחשים באין מפריע.