ריבלין: "כל עוד חמאס מחזיק את גופות חיילנו שלא שבו מהקרב - עזה לא תשוקם" - 0404
+
ריבלין: "כל עוד חמאס מחזיק את גופות חיילנו שלא שבו מהקרב – עזה לא תשוקם" קובי גדעון, לע"מ

ריבלין: "כל עוד חמאס מחזיק את גופות חיילנו שלא שבו מהקרב – עזה לא תשוקם"

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נשא דברים היום, יום שלישי, כ' תמוז, 3 ביולי, בטקס האזכרה לחללי "צוק איתן" במלאת ארבע שנים. בטקס השתתפו בני המשפחות השכולות, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סגנית יו"ר הכנסת רויטל סוויד, והרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט.

ריבלין: "במערכת צוק איתן נלחמנו על שגרת החיים, זו הייתה מלחמה כדי להחזיר ולשמר את חיי היום יום של תינוקות, ילדים, נשים, זקנים וגברים ביישובים, בשבילים, בדרכים, ברחובות, בגני הילדים ובבתי הספר, בכיתות הלימוד בחדרי האוכל בבתים ובשדות. הייתה זו מערכה מוצדקת ומוסרית, של מדינה ריבונית המבקשת להגן על אזרחיה מפני הטרור.

בחודשים האחרונים, ארבע שנים אחרי המערכה, השקט היחסי שליווה אותנו מאז 'צוק איתן' שב ומאותגר. תושבי עוטף עזה שהם עוטפי מדינת ישראל, סובלים מהפגנות אלימות, פעילות טרור, ניסיונות לחצות את הגדר, לחפור מנהרות, ירי רקטות והבערת שדות, הכול תוך ניסיון לפגוע בריבונותה של מדינת ישראל.

מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש ותדע להתמודד עם כל איום. איננו ששים אלי קרב. אולם לא נסבול שיבוש חיי השגרה של אזרחי ישראל. על כל הפרה כזו נגיב במהירות ובעצמה.

אנו מצרים על תושבי עזה שנמקים תחת עול החמאס, על הילדים החיים במצוקה, בהעדר תשתיות בסיסיות, ללא תנאים סניטריים במחסור של מזון ובתנאי אבטלה קשים. ישראל הייתה ונשארה הגורם היחיד באזור שמעביר צרכים מינימליים לרווחתם של תושבי עזה ובכל מצב, אך עלינו להיות ברורים: כל עוד חמאס ימשיך לנהל את עזה כשהוא פועל, אך ורק למען מטרה אחת – השמדת מדינת ישראל ותקיפת אזרחיה, ומחזיק את גופות חיילנו שלא שבו מהקרב – עזה לא תשוקם".

בסיום דבריו פנה הנשיא לבני המשפחות השכולות ולבני משפחת גולדין ושאול: "בשביל השגרה שלנו, בשביל השקט שלנו, אתם שילמתם את המחיר היקר מכול. מי שאיבד את היקר לו, לא ימצא נחמה. אין נחמה. ביום הזה בשנה אנו מחבקים אתכם.

הלוואי ויכולנו להקל במעט את כאבכם, ואת כאבם של פצועי הגוף והנפש הנושאים בגופם את מוראות הקרב יום יום ונאחל להם שיקום מהיר והחלמה מלאה. נזכור את אורון והדר, שיצאו בשמנו לקרב ולא שבו ונשוב ונצהיר שמדינת ישראל מחויבת ותעשה כל שבידיה וכל שצריך בכדי להשיבם הביתה".