חוק "שוברים שתיקה" אושר לקריאה שניה ושלישית. בנט: "חצו מזמן את הגבול" - 0404
+
חוק "שוברים שתיקה" אושר לקריאה שניה ושלישית. בנט: "חצו מזמן את הגבול" פלאש 90

חוק "שוברים שתיקה" אושר לקריאה שניה ושלישית. בנט: "חצו מזמן את הגבול"

חוק "שוברים שתיקה" שיזמו שר החינוך, נפתלי בנט, וי"ור סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם-רפאלי, אושר הבוקר (ג'), לקריאה שניה ושלישית בוועדת החינוך של הכנסת ברוב של 7 תומכים מול 5 מתנגדים.

התיקון להצעת החוק קובע כי ארגוני דה לגטיציה הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד מטרות החינוך הממלכתי, לא יוכלו להיכנס לתוך שטחי בית הספר ולהיפגש עם התלמידים.

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט: "שוברים שתיקה חצו מזמן את גבול השיח הלגיטימי כשבחרו בדרך של הכפשה ושקרים כנגד חיילי צה״ל מעל הבמה הבינלאומית. השגיאה של הארגון היא היציאה לחו"ל כדי לבקר משם את מדינת ישראל וצה"ל. 

רוצים לפעול ? תפעלו בתוך הבית. כל עוד הם פועלים בחו"ל כנגד ישראל וצה"ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. מערכת החינוך אמונה על עיצוב דור העתיד, ואין כל סיבה שקולות מעין אלו יחלחלו אל תלמידי ישראל".

יו"ר סיעת הבית היהודי ויוזמת החוק, ח"כ שולי מועלם רפאלי: "צריך לשים סוף למציאות ההזויה שבתי ספר מאפשרים כניסה ושיח עם תלמידים לארגונים שמסיתים וחותרים נגד צה"ל ומדינת ישראל ומוציאה את דיבתם רעה בארץ ובעולם.

מערכת החינוך שדוגלת בערכים של אהבת המולדת, ערבות הדדית וגיוס לשרות משמעותי בצה"ל לא יכולה לאפשר מתן במה לגורמים המעוותים ערכים אלה".

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג, שתנועתו מובילה את המאבק בארגוני הדה לגיטמציה הפועלים בארץ: "תיקון הצעת החוק מבהיר אחת ולתמיד כי לא ניתן לאחוז את החבל משני קצותיו. מי שמתפרנס מפעילות נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל לא יקבל כרטיס כניסה לבתי הספר. 

הכנסת עשתה היום תיקון הכרחי מאין כמוהו. מדינת ישראל אינה האו"ם. היא צריכה להמשיך לשמור על זהותה היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל ותו לא".

יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל, לירן ברוך, שהשתתף גם הוא בדיון בוועדת חינוך: "הגענו היום כדי לחזק את ח"כ שולי מועלם יוזמת החוק החשוב להוצאת גורמים עויינים ממערכת החינוך. לא ייתכן שארגונים אנטי ישראלים שמעוררים תסיסה ייכנסו וישחיתו את מיטב הנוער שלנו בשקרים". (בתמונה: פעילי שוברים שתיקה מרצים במוסדות חינוך, ארכיון).

מבזקיםלכל המבזקים