משפחתו של לוחם דובדבן שנרצח בדרישה מהפרקליטות: "אין סיבה שהמחבל יהנה - דינו מוות" - 0404
+
צילום: אליעזר רוזנפלד

משפחתו של לוחם דובדבן שנרצח בדרישה מהפרקליטות: "אין סיבה שהמחבל יהנה – דינו מוות"

משפחתו של לוחם דובדבן, רונן לוברסקי ז"ל שנרצח בפעילות מבצעית לפני כחודש וחצי ערכה הבוקר (ג'), מסיבת עיתונאים יחד עם פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות בה דרשו מהפרקליטות הצבאית להחיל עונש מוות על המחבל שרצח את רונן.

ולדימיר לוברסקי, אביו של רונן: "לא האמנתי שאהיה בסיטואציה הזו. כל אחד יכול להגיע לזה. המחבל שרצח את רונן מגיע ממשפחת טרור – 4 אחים בכלא ועוד אח שנהרג במהלך מעצר. הרוצח עצמו ישב בכלא כבר על טרור ותכנן לבצע את הפיגוע הזה אחריי שהשתחרר.

המשפחה מקבלת תמיכה של מיליונים מהרשות ואין שום סיבה שהמחבל הזה יהנה מתנאים של 5 כוכבים בכלא ויהווה קלף מיקוח בעסקאות, דינו מוות. ורק זה יבטיח שלא יחזור לרצוח ויעודד לרצח".

אריק לוברסקי, אחיו של רונן: שאלו אותי מה אני חושב על זה שצה"ל צריך לנצח ולא להיות מוסרי, אני לא מבין למה זה סותר. זה לא מוסרי שרוצחים נהנים ממשכורות, תנאים של מלון בכלא, כבוד ותהילה ברשות שמתיימרת להיות מדינה לצידנו. אחרי זה משתחררים וחוזרים לרצוח – זה לא מוסרי. צהל ומדינת ישראל צריכים לגמור את זה, זה מוסרי".

סא"ל (במילואים) פרקליט איו"ש לשעבר, מוריס הירש, הציג נתונים על הכספים המועברים למחבלים, לדבריו: "הרצח של רונן ז"ל הוא תוצאה של ההסתה הפרועה ושל האדרת משפחתו של הרוצח על ידי בכירי הרשות, וזאת בנוסף למיליוני השקלים ששילמה הרשות למשפחה רק בשל העובדה שבני המשפחה רצחו יהודים".

דבורה גונן ובועז קוקיא מראשי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות: "ניתן לגזור עונש מוות למחבלים ערבים ואין צורך בחקיקה מיוחדת, רק רצון ונחישות של מערכות המשפט והבטחון. המקרה האחרון של רונן ז"ל הוא מקרה ברור בו נדרש עונש מוות.

זה יציל חיים של חיילים רבים בעתיד, מחבל ישראלי שרוצח אזרח או חייל ישראלי – הדבר הוא בגידה במדינתו". (צילום: אליעזר רוזנפלד).