תשלום ימי המילואים יועבר אוטומטית לחשבונות האזרחים ללא צורך בטפסים או הגעה. כץ: "מינימום בירוקרטיה ומקסימום פשטות" - 0404
תשלום ימי המילואים יועבר אוטומטית לחשבונות האזרחים ללא צורך בטפסים או הגעה. כץ:

תשלום ימי המילואים יועבר אוטומטית לחשבונות האזרחים ללא צורך בטפסים או הגעה. כץ: "מינימום בירוקרטיה ומקסימום פשטות"

בחודשים האחרונים בהנחיית שר העבודה והרווחה חיים כץ החלו בביטוח הלאומי לקדם פעולות יזומות של מיצוי זכויות לאזרחים במטרה לצמצם את הבירוקרטיה ולשפר את מתן השירות לציבור הרחב. כחלק מפעולות אלה, נמצא כי בין השנים 2013-2017, למעלה מ-170,000 ימי מילואים לא שולמו למשרתי המילואים מקרב הסטודנטים, המובטלים והעצמאיים ששווים עולה על 55 מיליון ש"ח.

עד כה, נהגו בביטוח הלאומי ליידע את המבוטחים על ידי מכתב שנשלח אל הזכאים החל מעתה, בהנחיית שר העבודה והרווחה חיים כץ, תשלום תגמולי המילואים יועבר באופן אוטומטי, ישירות אל חשבון האזרחים וללא צורך בהגשת טפסים או הגעה לסניפים. שר העבודה והרווחה חיים כץ: " המצב לפיו חוסר ידיעה על זכויות מנוצלת לאי תשלום לאלו שמגיע להם מקוממת. הוצאתי הנחייה ברורה, להעניק לזכאים את מלא התמורה במינימום בירוקרטיה ומקסימום פשטות. מדובר בהנחייה כוללת לכלל האוכלוסיות שאמצא שאינן ממצות זכויות״.

ההפקדות אל חשבון משרתי המילואים יתבצעו בשלוש פעימות:

בפעימה ראשונה יתבצע תשלום למשרתי המילואים שהיו סטודנטים או לא עבדו בין השנים 2013-2017. התשלום יועבר כבר בשבוע הבא, בסכום כולל של 28,236,797 ש"ח.  
הפעימה שנייה, תשולם במהלך חודש אוגוסט, למשרתי המילואים שהיו עצמאים ושכירים בין השנים 2013-2017 וקיבלו תגמול רק מהכנסתם כשכירים בסכום של 6,992,124 ש"ח עבור למעלה מ 35,000 ימי מילואים שלא שולמו. הפעימה שלישית, תשולם עד לחודש דצמבר 2018 למשרתי המילואים שכירים ועצמאיים שלא הגישו כלל תביעה לביטוח לאומי בין השנים 2013-2017. לפי ההערכות ראשוניות נמצאו כ- 30 אלף ימי שירות מילואים שלא שולמו בשווי כולל של כ-20 מיליון ש"ח.

כאמור, כל הכספים שלא שולמו למי ששירת במילואים יופקדו באופן אוטומטי אל חשבונות הבנק של המבוטחים. עם זאת, ישנם כ-5500 זכאים אשר חשבון הבנק שלהן לא מעודכן בביטוח הלאומי ואליהם יישלח מסרון (SMS) עם קישור לאתר האינטרנט בו יוכלו לעדכן את חשבון הבנק ובכך לקבל את הכסף ללא צורך בהגשת מסמכים.

על תוכנית מימוש הזכויות מודיע השר חיים כץ במסגרת הצגת תוכניות העבודה של הביטוח הלאומי בכנסת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com