עשרות יזמים השתתפו בהאקטון הטכנולוגי שהתקיים בהאב העירוני IN-VENT - 0404
עשרות יזמים השתתפו בהאקטון הטכנולוגי שהתקיים בהאב העירוני IN-VENT IN-VENT חיפה

עשרות יזמים השתתפו בהאקטון הטכנולוגי שהתקיים בהאב העירוני IN-VENT

אחרי למעלה מ-72 שעות פיתוח רצוף, ללא שינה, ושבעה עשר צוותי יזמים מכל רחבי הארץ, הסתיים האקאטון השנתי של ההאב החיפאי IN-VENT. את האקאטון יזמה רשות הצעירים של מנהל החת"ר בעירית חיפה, בשיתוף החברות: "מייקרוסופט", "אינטל", ""EY, משרד עורכי דין "ש.פרידמן" ומכללת "תלתן".

ההאקאטון ( מרתון יזמות של 72 שעות בהם היזמים אמורים ליצור מיזם חדש ולהציג מוצר מוגמר בפני שופטים ומשקיעים ) היה תחת הנושא IOT – INTERNET OF THINGS. בתום 72 שעות של פיתוח ובנית מיזמים, הוצגו 17 מיזמים בפני צוות שופטים שכלל את חיים סדגר מSaqoya capital-, שמעון אלאלוף מחברת EY, ניב קורח מ –Eva ventures, תומר ששון מאינטל ואיתמר גלעד ממייקרוסופט.

השנה הגישו מועמדות למעלה מ- 250 יזמים מכל רחבי הארץ. לאחר תהליך סינון קפדני ובדיקת הרעיונות הראשוניים, נבחרו 104 יזמים לקחת חלק במרתון הטכנולוגי שהתקיים בהאב העירוני בעיר התחתית. על-מנת לוודא שהיזמים יעבדו בצורה מיטבית, פינקה רשות הצעירים את המשתתפים במסאז'ים לאורך סוף השבוע, גלידות, ארוחות וקפה בכל שעות היום והלילה, וכמובן שידורים על מסך ענק של משחקי המונדיאל.

במקום הראשון (15 אלף ש"ח) – זכה המיזם- MaMatsav, מיזם שנועד להציל את אוכלוסיית צבי הים ע"י מעקב וניטור אחר הקנים שלהם בעזרת חיישנים לצורך קבלת התראות על בקיעה. את המיזם פיתחו קבוצה של מהנדסים מרפא"ל הלוקחים חלק בהאקטון זו השנה השנייה.

במקום השני (חמשת אלפים ש"ח) – Aquanox, מיזם של ברז חכם לצורך חסכון במים.

במקום השלישי (רחפנים) – Super-Vision, מיזם המאפשר קבלת דאטה על התנהגות הצרכן בעת רכישה בסופרמרקט, ע"י הצמדת חיישנים לעגלות הקנייה.

 אילנה טרוק, ראש מנהל החת"ר: "נושא היזמות הטכנולוגית היא אחד הנושאים המרכזיים של מנהל החת"ר על מנת להבטיח את הישארותם של צעירים מוכשרים ויצירתיים בעיר. ההאקטון הוא עוד דוגמא למצויינות המחשבתית של הצעירים שמבקשים לשנות את העולם.."

 מיקי ליבוביץ, מנהל רשות הצעירים: "כשכל כך הרבה כשרון, יצירתיות ואנרגיות חיוביות נפגשים במקום אחד, חייב לצאת מיזם שישנה את העולם או יהפוך אותו למקום טוב יותר לחיות בו. סיימנו את ההאקטון עייפים ומותשים לאחר 72 שעות ללא שינה, אבל תחושת ההנגאובר של מה שהיה בסופש הזה יישארו איתנו עוד הרבה זמן ואנחנו נמשיך לעשות את חיפה לעיר טובה יותר ליזמים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]