5 טיפים להתמודדות עם ההוצאות הגדולות על הדלק - 0404
+
5 טיפים להתמודדות עם ההוצאות הגדולות על הדלק Pixabay

5 טיפים להתמודדות עם ההוצאות הגדולות על הדלק

הוצאה על דלק מרכיבה חלק גדול מהתקציב החודשי של אנשים פרטיים והיא משפיעה גם על בעלי עסקים, חברות גדולות וארגונים ציבוריים. אז כיצד חוסכים בעלויות מן הסוג הזה בלי להתפשר על איכות החיים? הנה 5 טיפים ליישום מיידי

התלות ברכב פרטי בישראל היא בעלת השלכות אדירות על החברה. בראש ובראשונה, יש עומס גדול על הכבישים ואנשים כבר התרגלו לעמוד בפקקים לפחות 40-50 דקות ביום.

מעבר לכך, בעלי רכבים פרטיים צריכים לשאת בהוצאות השוטפות על צריכת דלק ולעיתים קרובות הם מגלים שמדובר בפקטור משמעותי מבחינת היכולת לשמור על מסגרת התקציב.

מצד שני, יש דרכים לצמצם את ההוצאה היקרה על הדלק והנה 5 טיפים שאותם ניתן ליישם באופן מיידי:

1. סעו לאט

נסיעה איטית בגבולות החוק תחסוך לכם לפחות 10% מצריכת הדלק מדי חודש. מלבד העובדה שכדאי לנסוע לאט כי זה בטוח יותר, יש לזה משמעות כלכלית. נסיעה איטית מונעת מהרכב להתאמץ, חוסכת בלאי ושחיקה ותקטין את מספר הביקורים שלכם בתחנת הדלק הקרובה.

2. מלאו אוויר בצמיגים

כל הנהגים יודעים שהמפרט הטכני של הרכב משפיע על צריכת הדלק, אך רק מעטים מביאים בחשבון את האופן שבו הם יכולים לצמצם אותה. כך למשל מסתבר שמילוי אוויר בצמיגים ושמירה על לחץ אוויר תקין הם בין הגורמים העיקריים שקובעים כמה דלק הרכב שלכם יצרוך. מלאו אוויר בצמיגים לפי הנחיות היצרן ותחושו בהבדל.

3. הקפידו על טיפולים בזמן

גם לתדירות הביקורים שלכם במוסך יש השפעת על הוצאות הדלק. אם תקפידו על טיפולים בזמן תוכלו להתמודד עם בלאי טבעי, להגן על מערכות הבטיחות של הרכב ולשפר את היעילות של תיבת ההילוכים בכל הנוגע לשימוש בבנזין או בסולר. טיפולים בזמן כמובן עולים כסף, אבל זה בכל מקרה משהו שתצטרכו לספוג כאשר בבעלותכם רכב פרטי.

4. בחרו בקפידה את תחנות הדלק

יש כיום מגוון רחב של אפליקציות, תוכנות וכלים דיגיטליים שבהם ניתן להשתמש על מנת לבחור בקפידה תחנות דלק. מטרת העל היא לאתר תחנת דלק קרובה ומשתלמת שבה המחיר לליטר הוא הנמוך ביותר.

בתוך כך, היתרון של שימוש בכלים טכנולוגיים הוא שאולי כך תוכלו למצוא תחנת דלק שנמצאת ממש בדרך שלכם לעבודה או לגן של הילד.

5. עברו לתחבורה ציבורית

רבים מבינים כיום שהם לא באמת חייבים להיות תלויים ברכב הפרטי. חברות גדולות מעודדות את העובדים להשתמש בשירותי הסעות ואף מממנות אותם עבורם במקום לשכור רכב בליסינג, ויש גם אנשי עסקים שמתרגלים לרכבת ולאוטובוס.

התחבורה הציבורית בישראל פחות גרועה מכפי שנהוג לחשוב ומעבר אליה יבוא לידי ביטוי בחיסכון מיידי של מאות שקלים בחודש. בכל מקרה, שום דבר לא אמור להפריע לכם לתת לה תקופת ניסיון.