נכנסים לביזנס: 5 סיבות ללמוד מנהל עסקים - 0404
+
נכנסים לביזנס: 5 סיבות ללמוד מנהל עסקים Pixabay

נכנסים לביזנס: 5 סיבות ללמוד מנהל עסקים

התלבטות לגבי מסלול לימודים בתואר הראשון משותפת לסטודנטים בכל רחבי הארץ. היא נובעת מהאופן שבו בחירת מסלול הלימודים משפיעה על המשך החיים, כמו גם על הקשר בין אופי הלימודים לבין הקריירה בעתיד.

חוץ מזה, בחירה נכונה של מסלול לימודים יכולה להקל על הסטודנט ולגרום לו תחושת סיפוק והנאה.

הנה למשל 5 סיבות שבגללן כדאי לתת עדיפות לאופציה של תואר ראשון במנהל עסקים על פני האלטרנטיבות האחרות:

1. אפשרויות תעסוקה רבות

הסיבה העיקרית שבגללה כדאי ללמוד מנהל עסקים היא אפשרויות התעסוקה הרבות. בוגרי המסלול יכולים להחליט האם להשתלב בסקטור הפרטי והציבורי כשכירים, האם לפתוח עסק עצמאי או האם להיכנס שותפים ביוזמות שמעוניינות אותם. אפשרויות התעסוקה כמעט אינסופיות והן מעניקות ביטחון לבוגרי התואר הראשון.

2. שילוב בין ידע עיוני ומעשי

מסלולי לימוד במנהל עסקים מצליחים לשלב ברגישות ובאופן ראוי להערכה בין ידע עיוני ומעשי.

את הידע העיוני רוכשים הסטודנטים בדרך כלל בשלבים המוקדמים של התואר הראשון, בעוד השלבים האחרונים מיועדים לסדנאות ובחירת מסלול התמחות. השילוב בין ידע עיוני ומעשי מרחיב את ארגז הכלים של הסטודנט ופותח בפניו אפשרויות חדשות.

3. בחירה בין אוניברסיטה ומכללה

לא כל תחום לימודים אפשר ללמוד גם באוניברסיטה וגם במכללה. מנהל עסקים מאפשר זאת ומעניק לסטודנטים אוטונומיה בהשוואה בין מוסדות הלימוד.

כך למשל ניתן לראות שמצד אחד היתרונות של לימודים באוניברסיטה הם שכר לימוד נמוך, אך במכללה מקבלים יחס אישי יותר ויש גם אפשרות לסיוע במציאת מקומות עבודה. ההחלטה היא בסופו של דבר של הסטודנט ובמנהל עסקים הוא לוקח אחריות על עתידו המקצועי.

4. משכורת גבוהה

המשכורת הממוצעת של בוגרי מנהל עסקים גבוהה יותר בהשוואה לסטודנטים אחרים שיוצאים לשוק העבודה מיד לאחר התואר הראשון.

זה נובע מהביקוש לבוגרי מנהל עסקים בשוק הפרטי והציבורי וליכולת שלהם להשתלב גם במשרות מפתח בארגונים בינלאומיים.

כמו כן, בוגרי מנהל עסקים הם מהבודדים שיכולים לפתח קריירה כיזמים במקביל לעבודה כשכירים. הלימודים מעניקים להם את כל הכלים והמשכורת הגבוהה היא רק עניין של זמן וצבירת ניסיון.

5. גמישות בהסבה מקצועית

תואר ראשון במנהל עסקים יכול לשמש כבסיס כמעט לכל מסלול של הסבה מקצועית שבו יבחר הסטודנט בעתיד. בניגוד למקצועות לימוד אחרים שמגבילים את הסטודנט מבחינת תואר שני או הסבה מקצועית, כאן מדובר על תחום רחב שנוגע בהמון נושאים שונים.

כל אחד מהנושאים הללו יכול להיות מפותח בעתיד להסבה מקצועית ולמלא פונקציות חדשות שהסטודנט הצעיר בכלל לא חושב עליהן בשלב המוקדם של הקריירה.