קאוואי: רוצים לדעת מה הם היעדים השווים ביותר ביפן? הכנסו - 0404
+
קאוואי: רוצים לדעת מה הם היעדים השווים ביותר ביפן? הכנסו Pixabay

קאוואי: רוצים לדעת מה הם היעדים השווים ביותר ביפן? הכנסו

האפשרות להזמין טיול מאורגן ליפן ולטייל באחת המדינות המיוחדות ביותר בעולם היא פריבילגיה של העשורים האחרונים. עד אמצע המאה הקודמת לא נחשבה יפן ליעד תיירותי קונבנציונאלי, מה גם שהיא עצמה לא נערכה לכמויות גדולות של תיירים מהמערב. כיום לעומת זאת המצב שונה ויש ביפן לפחות כמה יעדים שווים שעליהם אסור לוותר.

בין טוקיו, הירושימה ונגאסקי

קודם כל, כדאי להקדיש כמה ימים אחרי הנחיתה לסיור בעיר הבירה טוקיו. טיול בטוקיו יכניס אתכם בצורה רגועה לאווירה של יפן, יראה לכם מקרוב את המאפיינים של התרבות המקומית ויסייע לכם להתרגל לשפה ולקצב. טוקיו היא העיר עם האוכלוסייה הגדולה ביותר ביפן ומבחינת אטרקציות תרצו לשלב ביקור בפארקים וגנים עם נקודות תצפית, מקדשים, מרכזי אמנויות לחימה ופארקי שעשועים.

רוב הטיולים המאורגנים כוללים מלבד ביקור בטוקיו גם סיור מודרך בהירושימה ונגאסקי. מאז הטילה ארצות הברית את פצצת האטום על הירושימה בשלהי מלחמת העולם השנייה עבר הרבה זמן, אך עדיין מדובר באטרקציה שאסור לפספס. בסביבות הירושימה ונגאסקי יש מוזיאונים שמציינים את האירוע וכמעט כל אחד מהתושבים המקומיים ישמח לספר לכם כיצד הוא השפיע עליו.

כל מה שמסתתר בפריפריה של יפן

אחרי שתתרגלו קצת ליפן תוכלו להמשיך את הטיול ליעדים אקזוטיים יותר ולהגיע לקיוטו. זו עיר שהוקמה בשנת 794 כבירתה הדתית של יפן, לכן רוב הפעילויות בה מתרכזות סביב מקדשים דתיים ואתרי עלייה לרגל עבור בודהיסטים. כמו כן, מקדש Kiyomizu-Dera נמצא גם הוא בקיוטו ונחשב לאתר חובה גם עבור מי שמגיע ליפן לטיול קצר בלבד.

עוד מקום קצת פחות מוכר אך בהחלט שווה נסיעה היא עיר הנמל יוקוהמה, שנמצאת במרחק של 30 דקות נסיעה מתחנת הרכבת שיבויה. זו העיר השנייה באוכלוסייתה ביפן והיא מתאפיינת בבסיס כלכלי מפותח, המון גורדי שחקים ואזור תעשייתי שבו נמצא הבניין הכי גבוה במדינה – יוקוהמה לנדמרק טאוור שמתנשא לגובה של 296 מטר.

אחרי החוויה האורבנית תצטרכו לספוג קצת טבע מארץ השמש העולה, ואין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר ביקור באלפים היפניים. לשם מגיעים אחרי נסיעה ברכבת לקמיקוצ'י ובו ניתן לבקר עם ילדים ומשפחה, לטייל בין מסלולים שטוחים ולהצטלם על רקע הרים שנשארים מושלגים כמעט לכל אורך השנה.

לבסוף, כדאי לבדוק אפשרות לבקר גם בהר קויה: עיירת מנזרים בודהיסטיים עם סיפור היסטורי מרתק. גם כאן ההמלצה היא לקחת טיול מאורגן כדי לשמוע על המקום מפי מדריך דובר אנגלית או עברית, ולא לשכוח לספוג את האווירה לפני שחוזרים לארץ.