דרעי סרב כניסת אזרחית אמריקאית יהודיה פעילת BDS לישראל בהמלצת ארדן - 0404
+
דרעי סרב כניסת אזרחית אמריקאית יהודיה פעילת BDS לישראל בהמלצת ארדן מרק ישראל סלם, פלאש 90

דרעי סרב כניסת אזרחית אמריקאית יהודיה פעילת BDS לישראל בהמלצת ארדן

הפעילה היא אריאל אליז גולד, בשנות ה-40 לחייה, פעילת חרמות מוכרת נגד ישראל המשתייכת לארגון Code Pink. רשות האוכלוסין וההגירה, בהוראת השר דרעי ולפי המלצת השר ארדן, מנעה בשעה האחרונה את כניסתה לישראל של הפעילה בנתב״ג.

אריאל גולד הגיעה לפני מספר חודשים לישראל כתיירת, ובמהלך שהותה התברר כי מדובר בפעילה ידועה המובילה חרמות נגד ישראל. עם יציאתה מישראל, צוידה במכתב המבהיר לה כי כניסתה הבאה תיעשה אך ורק בכפוף להסדרת הגעה מראש.

לאחרונה פנתה הנ״ל בתואנה כי היא מגיעה לישראל לצורך לימודי יהדות באוניברסיטה העברית. עם נחיתתה הערב בנתב״ג הוכנסה לתשאול, ולאחר שנתבררו כלל הנתונים אודותיה, הועברה המלצת השר ארדן למנוע את כניסתה לישראל, ובעקבותיה החליט השר דרעי, כאמור, לבטל את אשרת הלימודים בו צוידה לסרב כניסתה בהתאם לסמכותו בחוק.

דרעי: ״אני משתמש שוב בסמכותי כדי למנוע כניסה לארץ של אשה שהגיעה כדי לפעול נגד ישראל ולקרוא להחרמתה. העובדה שמדובר ביהודיה שניסתה לנצל לרעה עובדה זאת, פוגעת שבעתיים במדינה. אותם פעילי חרם צריכים להבין כי חוקי המשחק השתנו ולא נאפשר עוד להיכנס לתחומי הארץ כדי לפגוע במדינה ובתושביה״.

ארדן: ״המדיניות שקבעתי ברורה: מי שפועל באופן עקבי להחרמת ישראל – לא ייכנס לכאן. הכללים השתנו, ומדינת ישראל לא תבליג אל מול מי שמנסה לפגוע בה".

מבזקיםלכל המבזקים