דו"ח חדש מדרג את תל-אביב כראשונה בטבלת ההשקעות הזרות בחברות סטרט-אפ בעולם - 0404
דו נדב סבג

דו"ח חדש מדרג את תל-אביב כראשונה בטבלת ההשקעות הזרות בחברות סטרט-אפ בעולם

דו"ח חדש של מכון המחקר הניו יורקי CB Insights דירג את 25 חממות הטכנולוגיה המובילות בעולם. תל-אביב דורגה במקום הראשון בעולם בהשקעות זרות ובמקום החמישי בדירוג "סצנת" חברות ההזנק (סטרט-אפים) בעולם.

את הדירוג העולמי מובילים "עמק הסיליקון" בקליפורניה (מקום 1), שנחאי, בייג'ין, לונדון וסאו-פאולו.


על פי ממצאי הדו"ח, בעיר תל-אביב היו אמנם פחות "אקזיטים" בשנים האחרונות ביחס לערים האחרות שנבחנו (19 בלבד בין 2012 לרבעון הראשון של 2018), אולם 14 אחוז מכלל האקזיטים שביצעו חברות הזנק בעיר העברית הראשונה במהלך השנים הללו הוערכו בלמעלה מ-100 מיליון דולר. "אקזיטים גדולים הם האינדיקטור הטוב ביותר למערכת אקולוגית בריאה עבור חברות הזנק", נכתב בדו"ח.

זאת ועוד, העיר תל-אביב הפכה מגנט למשקיעים זרים. אלו היו מעורבים ב-71% מהגיוסים לחברות ההזנק הישראליות בין השנים 2012 ל -2017, לעומת מעורבות של 44% בהשקעות בלונדון ורק 24% בהשקעות בעמק הסיליקון.

בנוסף, חברות הזנק תל-אביביות הציגו גם את האחוז גבוה ביותר של משקיעים מוסדיים. אלו היו מעורבים ב -25% מהעסקאות בשנים 2012-2017, לעומת מעורבות של 21% בעמק הסיליקון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]