נענעו, סטרו והכו: כתב אישום הוגש כנגד שלוש סייעות מגן בפתח תקווה באשמת התעללות - 0404
+
נענעו, סטרו והכו: כתב אישום הוגש כנגד שלוש סייעות מגן בפתח תקווה באשמת התעללות 0404

נענעו, סטרו והכו: כתב אישום הוגש כנגד שלוש סייעות מגן בפתח תקווה באשמת התעללות

הבוקר (א'), הגישה הפרקליטות לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום כנגד ויקטוריה קובטקו, קטרינה קירליוק ופולינה זבגורודני בגין התעללות בילדים ועבירות נוספות. השלוש עובדות כסייעות בגן ילדים בעיר. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרן עד תום ההליכים או לחילופין להורות על המשך שהייתן בתנאים מגבילים.

לפי כתב האישום, המסתמך על סרטוני מצלמות האבטחה, באחד המקרים נאשמת קובטקו כי הטיחה את גופו של אחד התינוקות אל תוך המזרון בלול והכתה בראשו. כשניסה התינוק להתרומם, קובטקו הטיחה את גופו אל מזרון הלול והניחה עליו שמיכה אשר כיסתה חלק מפניו.

לאחר שהתינוק התרומם למצב עמידה בתוך הלול, קובטקו הרימה אותו בעודה מחזיקה בצווארו, הטיחה אותו אל תוך מזרון הלול והכתה אותו בראשו מספר פעמים. אז כיסתה את כל גופו של התינוק בשמיכה וטלטלה בחוזקה את הלול.

לאחר שניסה התינוק להתרומם פעם נוספת, כאשר ראשו מכוסה בשמיכה, טלטלה הסייעת את הלול והכתה אותו בראשו, הטיחה את ראשו של התינוק בסורגי הלול והמשיכה לנענע את הלול בו שוכב התינוק בחוזקה כך שהתינוק נע מצד לצד בתוך הלול. לאחר מכן, הטיחה את גופו של התינוק שוב אל תוך המזרון ונענעה את ראשו.

בהזדמנות אחרת, דחפה קובטקו את ראשו של אחד התינוקות לאחור והאכילה אותו בכוח, וכן דחפה בקבוק לפיו והחזיקה אותו מהמצח בחוזקה על מנת שישתה מהבקבוק.

במקרה אחר, קיריליוק (סייעת נוספת) הבחינה בתינוקת שנמצאת בלול אך אינה ישנה, ניגשה אליה והכתה בראשה בחוזקה עד שראשה של התינוקת פגע בסורגי הלול. קיריליוק דחפה את ראשה של התינוקת אל תוך המזרון, וכן הטיחה את גופם של שני תינוקות אחרים אל המזרון והכתה בראשם.

זבגורודני (הסייעת השלישית) נאשמת, בין היתר, כי הכתה במספר הזדמנויות בפניהם ובידיהם של תינוקות וכי הרימה תינוקות בזרועם והטיחה את גופם על הרצפה או על ספסל נמוך. (בתמונה: גן ילדים, ארכיון).