הבית היהודי לישראל החדשה - 0404
הבית היהודי לישראל החדשה הלל מאיר

הבית היהודי לישראל החדשה

אם חשבתם שרק ה״הקרן לישראל חדשה״ היא זו שמכרסמת בתוכנו, כדאי שתביטו היטב לתוך בטנה של ״ממשלת הימין״. לתוך הבטן של ראש הממשלה ולתוך הבטן הרכה של המפלגה שאמורה לייצג את ״הציונות הדתית״ – הבית היהודי.

לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין שהבית היהודי לא באמת נלחם על היהדות והמסורת. המפלגה שכל כך הבטיחה, מילאה פיה מים כאשר נושאים שהם בלב החברה, בלב ההלכה, הדת והמסורת, עלו על הפרק. המפלגה התחבאה תחת המטריה, כדי שחס וחלילה לא תרטב מגשם מקלדות העיתונאים ולא נתנה מענה לציבור הגדול שבחר בה.

זה בדיוק מה שקורה כעת עם ״מתווה הכותל״ וזה בדיוק מה שקורה עם ״חוק הגיור״. במפלגה הזאת חבר בין השאר רב. כן, הרב אלי בן דהן. למרות זאת, מילה אחת לא שמעתם ממנו בנושא ״חוק הגיור״ ו״מתווה הכותל״. בכלל, גם על נושאים שהם בלב המערכת הצבאית, סביב לוחמים וקצינים דתיים, לא שמעתם ממנו מילה. לא שמעתם ממנו מילה על גילוחי הזקנים, סוגיית החלשת המבצעיות הצבאית סביב הדחיפות להכנסת לוחמות לצבא כדי לרצות ארגוני שמאל ואפילו לא על חוסר במזוזות בבסיסים צבאים. הלכה, כבר אמרנו? כנראה שהרב בן דהן חושש מליברמן הרבה יותר מאשר הוא ירא מה׳, אחרת, לכו תבינו את השתיקה המוזרה הזאת.

זה לא נגמר בבן דהן. סביב ״חוק הגיור״ לא שמענו מילה וחצי מילה מאנשי ״הבית היהודי״. מתווה הגיור של משה ניסים מהווה סכנה אמיתית לדת ולמסורת ישראל והוא שער פתוח להתבוללות ולסכנה אמיתית לעתידה של ישראל כמדינה יהודית. כל אדם המכבד את מסורת ישראל ומכיר את פרטי ״חוק הגיור״, לא מצליח להבין כיצד המפלגה הדתית בוחרת בפילוג ולא בשמירה על דת ומסורת ישראל.

חשבתם שזה נגמר עם ״חוק הגיור״? טעיתם. גם בנושא ״מתווה הכותל״ – ב״הבית היהודי״ השתיקה רועמת. היא כל כך רועמת, עד שרק קולה של מירי רגב מהליכוד נשמע. רגב, התפטרה מתפקידה כי אינה מוכנה לאשר את ״מתווה הכותל״, שייתן דריסת רגל מלאה לרפורמים. היא אינה מוכנה ובצדק להרחיב את הרחבה ולהיות שותפה לאסון הזה. לרצון השמאל להחדיר לתוכנו ״יהדות חדשה״. רגב, יכולה היתה למנוע את המהלך, באם פשוט היתה מבהירה כי אינה מוכנה לכנס את הוועדה שבה חברים שלושה – היא, איילת שקד ודוד אזולאי. אזולאי, בוודאות יצביע נגד כניעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לרפורמים, ועל המשמר נותרה רק… שרת המשפטים איילת שקד. עד לרגע זה, קולה של שקד בנושא הסופר חשוב, טרם נשמע וייתכן והדבר מרמז כי ״הבית היהודי״ מתכוון לתת (שוב) את הכותל לרפורמים.

אך מה הפלא, יגיד מי שיגיד, אם גם בוז׳י הרצוג שתומך ברפורמים קיבל חיבוק וברכה על מינויו ליו״ר הסוכנות היהודית מח״כ בצלאל סמוטריץ׳…

כך, הופכת מפלגת ״הבית היהודי״ לחלום הרטוב של ״הקרן לישראל החדשה״. מי צריך סיוע מהשמאל, אם בראש המחנה ״הציוני דתי״ בישראל עומדת המפלגה לישראל החדשה?

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com