ארבעה נערים נסחפו עם סירת גומי בעומק הכנרת - צפו במבצע החילוץ - 0404
צילום: דוברות המשטרה

ארבעה נערים נסחפו עם סירת גומי בעומק הכנרת – צפו במבצע החילוץ

שוטרי השיטור הימי בכנרת חילצו ארבעה נערים, שהיו בסכנת חיים לאחר שנסחפו על גבי סירת גומי מתנפחת מאות מטרים מקו החוף מבלי יכולת לחזור.

אתמול (חמישי), בשעות הערב המוקדמות, התקבל דיווח מאזרח שבילה בחוף השיקמים בכנרת, על כך שמבחין בסירה שנסחפה מאות מטרים מקו החוף. שוטרי שיטור ימי כנרת הוזנקו למקום, ותוך דקות ספורות שוטר רכוב על אופנוע ים משטרתי איתר את סירת הגומי במרחק של כ-600 מטרים מקו החוף.

על גבי הסירה היו שני נערים ובתוך המים שני נערים נוספים, בני 17 מירושלים. הצעירים אותרו כשהם באפיסת כוחות לאחר שניסו לחתור לחוף ללא הצלחה.

השוטר הצליח להעביר את ארבעת הנערים בריאים ושלמים לחוף מבטחים.

מהמשטרה נמסר כי: ״ההמלצות וההנחיות שאנחנו מעבירים לציבור ניתנות מניסיון מצטבר ומאירועים שלצערנו הסתיימו באובדן חיי אדם. משמעת ואחריות אישית מצילות חיים. אנו שבים ומדגישים לציבור:

?יש לגלות אחריות אישית להיכנס למים בחופים מוכרזים בלבד ובשעות פעילות שירותי ההצלה.

? אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.

? אין להכנס למים על גבי אמצעי ציפה: אבובים ,סירות גומי או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות.

? מומלץ להשאיר בחוף חבר צופה עם טלפון למקרה של מצוקה.

? ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף.

? לעוסקים בספורט ימי (גלשנים, מצנחים,אופנועים וכו') – במשך הפעילות יש להיות חגורים בחגורת הצלה.

? למפליגים בים – יש להצטייד בטלפון נייד בכניסה ממושכת לים ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה״. (צילום: דוברות המשטרה).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com