נתניהו על עזה: ״מי שיגרור אותנו לעימות יצטער על כך - מאוד״ - 0404
נתניהו על עזה: ״מי שיגרור אותנו לעימות יצטער על כך – מאוד״

נתניהו על עזה: ״מי שיגרור אותנו לעימות יצטער על כך – מאוד״

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא דברים בסיום טקס "מסדר כנפיים" בבסיס חיל האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס, מחזור 176. 

נתניהו: ״משפחות יקרות אני מודה לכם על החינוך לילדיכם. גידלתם אותם והמדינה מתברכת.

בחודש שעבר השתתפתי בכנס של מפקדי חיל האוויר בו השתתפו כעשרים מדינות. זו הייתה דיפלומטיה אווירית במיטבה. שמעתי בסיפוק את השבחים בהם זכה חיל האוויר הישראלי. צבאות העולם יודעים שישראל היא מוקד עוצמה במזרח התיכון. הם חלקו איתנו ידע מקצועי חשוב.

עם הקמת המדינה הסתערו עלינו אוייבים מכל עבר. בימים הראשונים תל אביב הופצצה. תוך כדי המלחמה רכשנו מטוסים שבלמו את הפלישה ומנעו את פיצול השרון.

ככל שהתקדמנו, חיל האוויר רכש מיומנויות שהביאו ניצחון גורלי. מאז ועד היום התעצמנו בצורה ברורה. זה עולה הרבה כסף אבל שווה כל פרוטה.

חיל האוויר חזק היום יותר מאי פעם. אנו מציידים אותו במיטב האנשים. בשמיים הצפופים של המזרח התיכון חיל האוויר מנצח בכח מחץ שאין שני לו בזירה ומעבר לזירה. זה ביטוי מובהק של דורות על גבי דורות שהחזירו לנו את השליטה בגורלנו.

סביבנו רוכשות סכנות, איראן ממשיכה להביע את הרצון להשמידנו. אני חוזר ומבהיר כי לא ניתן לאיראן להתעצם ולהפוך את סוריה לבסיס אירני מולנו.

ההתעצמות של העולם מול איראן נושאת פירות. אך לא תמיד היה כך. תחילה עמדנו מול המשימה לבד ומאז החלטתו ההיסטורית של הנשיא טראמפ, נוצר היפוך אסטראטגי.

עצרנו את איראן בחריקת בלמים והעם האירני מרגיש זאת. רבים באיראן מבינים כי המשטר מבזבז משאבים לאסטרטגיה מבחוץ במקום לדאוג לאנשים בבית.

הכיוון ברור – מכונת המזומנים של התוקפנות האיראנית נופצה. חיל האוויר ימשיך להשמיד מטרות במרחב ונמשיך לפעול בטווחים קרובים ורחוקים בזירות גלויות ועלומות.

על עזה אומר כך: מי שיגרור אותנו לעימות יצטער על כך – מאוד. גם כאן לחיל האוויר יש תפקיד מכריע״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com