"נסע לעפולה וחיפש מטרה": אישום נגד המחבל שדקר תלמידה בת 18 - 0404
+
"נסע לעפולה וחיפש מטרה": אישום נגד המחבל שדקר תלמידה בת 18 דוברות מד''א

"נסע לעפולה וחיפש מטרה": אישום נגד המחבל שדקר תלמידה בת 18

בתאריך 11.6.18 סמוך לשעה 11:50 התקבלה הודעה במוקד 100 של משטרת ישראל על בחורה צעירה שהתמוטטה סמוך לקפה ארומה בעיר עפולה ועל גופה מספר סימני דקירה. כוחות משטרה גדולים, לוחמי משמר הגבול ומסוק משטרתי הוזנקו למקום הארוע והחלו בביצוע סריקות ופריסת מחסומים בניסיון לאתר חשודים. מחקירה ראשונית של חוקרי משטרת ישראל עלה כי מדובר בבחורה דתיה ממגדל העמק, לפני שהתמוטטה סמוך לבית הקפה הספיקה להגיד למספר אנשים שהיו בקירבתה כי היא נדקרה על ידי חשוד בעל חזות מזרחית.

מסוק משטרתי מהמערך האוירי מוזנק למקום במהלך סריקות הכוחות בשטח כחצי שעה ממועד הארוע במוקד 100 של משטרת ישראל מתקבלת הודעה ע"י אזרח כי הוא הבחין בצעיר שצועד רגלית בצורה מחשידה סמוך לתחנת הדלק ביציאה מעפולה והוא כרגע עולה על מונית שנוסעת לכוון עפולה. כוחות המשטרה במקביל לשיחה עם האזרח שהחל לעקוב אחר הנסיעה של המונית מוזנקים למקום ומבחינים בחשוד שיורד מהמונית ומתחיל לרוץ לכוון הבתים סמוך לרחוב ירושלים.

השוטרים קראו למחבל לעצור אך הוא מסתובב לעברם כשבידו סכין יפנית, השוטרים מנטרלים אותו והוא נעצר. כוחות המשטרה ושרות הביטחון הכללי המשיכו לפעול במחסומים ובעיר כדי לוודא שלמחבל אין סייענים נוספים.

מחקירה משותפת, מקצועית ומהירה של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, עלה כי המחבל תושב ג'נין נכנס לישראל בפברואר 2018 במסגרת טיול ונשאר בישראל ללא אישורים כחוק כשהוא עובד בעבודות טייח באזור נצרת עלית ואיכסאל כשבליבו גמלה החלטה לבצע פיגוע במדינת ישראל כנגד חיל או אדם דתי ולצורך כך אף הצטייד בשתי סכינים.

עוד עלה מהחקירה כי במועד הארוע הנאשם שהיה בדרכו לביתו בג'נין הבחין בקורבן שנראתה לו בעלת חזות יהודית דתית (לדבריו :"מתנחלת") בתחנת האוטובוס והחליט כי זוהי ההזדמנות לבצע את הפיגוע אותו תיכנן עוד קודם לכן. הוא המתין לשעת הכושר שהקורבן תהיה לבדה ניגש איליה מאחור ודקר אותה 9 דקירות בפלג גופה העליון ולאחר שסבר כי גרם למותה של הנערה נמלט מהמקום.

כשהבחין המחבל כי שוטרים דולקים אחריו, תכנן לרצוח את אחד השוטרים באמצעות הסכין השניה אך עוד לפני שעלה בידו לבצע את זממו הוא נוטרל ע"י השוטרים ונעצר. לדבריו, הרקע למעשה הוא בידוק ביטחוני שעברה אימו ע"י שוטרים חובשי כיפה בכניסה לאזור הר הבית בחג הרמדאן בשנת 2017 ומאז שנאתו כלפי יהודים דתיים גברה.

היום (חמישי), בסיום חקירה יסודית פרקליטות מחוז צפון הגישה כנגד המחבל כתב אישום חמור בגין עבירות ניסיון לרצח בנסיבות מעשה טרור, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בנסיבות מעשה טרור, הכנה למעשה טרור, כניסה לישראל שלא כחוק והחזקת סכין למטרה בלתי כשרה ובמקביל הוגשה נגד המחבל גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי ימשיכו לפעול בשילוב כלל הכוחות והאמצעים הטכנולוגיים כנגד תשתיות טרור לסיכול פעילות חבלנית במטרה להבטיח ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה.

דוברות בית החולים העמק