קרן בירד תשקיע 6.3 מיליון דולר ב-7 פרויקטים משותפים לישראל וארה"ב - 0404
קרן בירד תשקיע 6.3 מיליון דולר ב-7 פרויקטים משותפים לישראל וארה מיכאל קויימן, ויקיפדיה

קרן בירד תשקיע 6.3 מיליון דולר ב-7 פרויקטים משותפים לישראל וארה"ב

קרן בירד, הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתיים ישראל – ארה"ב, אישרה בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה לאחרונה בוושינגטון, ארה"ב, השקעות בסך של 6.3 מיליון דולר ב-7 פרויקטים חדשים משותפים לחברות ישראליות ואמריקאיות. בנוסף למענקים מקרן בירד, יזכו הפרויקטים למימון מהמגזר הפרטי, כך שסך ההשקעה בפרויקטים יגדל לכ-15 מיליון דולר.

קרן בירד פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות מתחומי הטכנולוגיה השונים לצורך פיתוח מוצר משותף. נוסף על הענקת מענקים מותנים של עד מיליון דולר עבור פרויקט שאושר, הקרן מסייעת לחברות באיתור וחיבור עם שותף אסטרטגי פוטנציאלי.

הפרויקטים המוגשים לקרן בירד עוברים בדיקה קפדנית ע"י בוחנים ישראלים מטעם רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה) ובוחנים אמריקאים מטעם המכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים של ארה"ב (NIST). שבעת הפרויקטים שאושרו בישיבת הדירקטוריון מתווספים ל-967 פרויקטים בהם השקיעה הקרן במהלך 41 שנות פעילותה. פרויקטים אלו, שההשקעה בהם בהיקף כולל של כ-350 מיליון דולר, הניבו עד היום מכירות ישירות ועקיפות של למעלה מ- 10 מיליארד דולר.

פירוט הפרויקטים שאושרו:

ARTsys360 הישראלית ו- ECSI Internationalהאמריקאית ישתפו פעולה לפיתוח מערכת תלת-ממדית 360, מרובת חיישנים, כנגד כטב"מים/רחפנים.

Correlor Data Science Intelligence הישראלית ו- Advanced Energyהאמריקאית ישתפו פעולה לפיתוח פלטפורמה מתקדמת לאופטימיזציית ייצור לתעשיות המוליכים למחצה וה-Thin Film, על בסיס איסוף, ניתוח נתונים ויישומי בינה מלאכותית.

Diamond Valley הישראלית ו- Ion Beam Millingהאמריקאית ישתפו פעולה לפיתוח מפזרי חום ליישומים בעלי צריכת הספק גבוהה.

DouxMatok הישראלית ו- American Sugar Refiningהאמריקאית ישתפו פעולה לפיתוח תחושת טעם משופרת במזון מופחת סוכר.

Manam Applications הישראלית ו- AviSight האמריקאית ישתפו פעולה לפיתוח מערכת לסקירה בלתי מאוישת של גשרים ואבחונם מרחוק.

Pixellot הישראלית ו- HockeyTechהאמריקאית ישתפו פעולה לפיתוח מערכת מתקדמת להפקה מרחוק של סרטי וידיאו מרובי זוויות באופן אוטומטי לספורט ההוקי קרח.

ד"ר וולטר קופאן, תת-שר המסחר האמריקאי לתקנים וטכנולוגיה אמר: "לאחר יותר מ-40 שנה מאז היווסדה, קרן בירד הינה עמוד תווך של שיתוף הפעולה במחקר ופיתוח בין ארצות הברית וישראל. אנו גאים על כך כי מטעם ממשלת ארצות הברית, מוביל המכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים של ארה"ב (NIST) את מועצת הנגידים של הקרן, ומעניק את המומחיות הטכנית הנדרשת כדי להעריך ולבחור פרויקטים. יתר על כן, ישנה סינרגיה רבה בין קרן בירד ו-NIST לקידום החדשנות והתחרותיות התעשייתית. אנו נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם עמיתינו הישראלים למען מצוינות בת-קיימא ותועלת הדדית".

ד"ר עמירם אפלבום, המדען הראשי של משרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות ויו"ר משותף במועצת הנגידים של קרן בירד: "ארה"ב הינה אחד השותפים העיקריים של ישראל בחדשנות. אנו גאים בשיתוף הפעולה עם קרן BIRD אשר לאורך שנות פעילותו הניב הצלחות טכנולוגיות מזהירות, פרי שיתופי הפעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות שזכו במענקים. אנו סמוכים ובטוחים כי הפתרונות החדשניים בתחומים השונים יהיו חיוניים לכלל האוכלוסייה הגלובלית. בנוסף, אנו קוראים לחברות נוספות להגיש את מועמדותם לתוכנית זו ולקחת חלק מהותי במציאת פתרונות פורצי דרך לאתגרים הגלובליים העומדים בפנינו".

ד"ר פיל סינגרמן, מנהל בכיר לחדשנות ושירותי תעשיה ב- NIST, המכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים של ארה"ב, ויו"ר משותף במועצת הנגידים של קרן בירד: "מועצת הנגידים של קרן בירד, המשותפת לארה"ב ולישראל, בוחרת פרויקטים על בסיס קריטריונים של חדשנות, איכות השותפות ופוטנציאל עסקי. על אף שאין בתהליך העדפה לסקטורים טכנולוגיים, ניתן להבחין כי הפרויקטים שנבחרו משקפים צרכי שוק חדשים, כגון ייצור מתקדם, טכנולוגיות הקשורות לכטב"מים/רחפנים וטכנולוגיות לענף הבנייה".

ד"ר איתן יודילביץ, מנכ"ל קרן בירד: "הפרויקטים שנבחרו הינם הוכחה נהדרת לדרך בה קרן בירד משיגה את מטרותיה לתמיכה בחדשנות ובשיתוף פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות, גדולות וקטנות כאחת, לרבות בתחומים צומחים בעלי פוטנציאל כלכלי ואימפקט חברתי".

מועד הגשת התקצירים למחזור האישורים הבא של קרן בירד יתאפשר עד ה-13 בספטמבר 2018. אישור הפרויקטים יתבצע במהלך חודש דצמבר 2018.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com