היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה מודה: ״נוהל המבשלת״ אינו חוקי - 0404
+
היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה מודה: ״נוהל המבשלת״ אינו חוקי יונתן סינדל, פלאש 90

היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה מודה: ״נוהל המבשלת״ אינו חוקי

היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו, הודתה בחקירתה במשטרה כי ״נוהל המבשלת״, עליו התבסס כתב האישום נגד שרה נתניהו – אינו חוקי.

על פי הדיווח בערוץ 10, ברנע-פרגו הודתה כי הנוהל, שהומצא על ידי שלושה פקידים ובמסגרתו נקבעו הגבלות על הזמנת ארוחות למשרד ראש הממשלה, לא אושר כמתחייב בחוק על ידי וועדת הכספים של הכנסת.

נזכיר כי וועדת הכספים של הכנסת היא הגוף היחיד המוסמך לקבל החלטות ביחס להוצאותיו של ראש הממשלה, בדיוק כמו להוצאות בית הנשיא.

בתוך כך פורסם הערב כי העדות שנתן במשטרה חשב משרד ראש הממשלה, יוסי שטראוס, מחזקת את גרסת ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, שמואשמת במסגרת הפרשה.

העדות הגיעה לאחר שהושמעה שיחה שהוקלטה על ידי עד המדינה ניר חפץ ב-2010, בה שטראוס דיבר על עובדים לשעבר במעון שאוכלים מהאוכל שמגיע למעון.

בתמלול, מספר החשב כיצד ראש הממשלה נתניהו ביקש להקטין את ההוצאות:

חוקרת: "בשיחה אתה אומר לניר חפץ שראש הממשלה קרא בעצמו לעזרא סיידוף ואמר לו להקטין את הוצאות המזון במעון בבלפור ברבע. אתה מוסיף ואומר שהבנת בין השורות שעובדי המדינה שם אוכלים וזה בעייתי מאוד כי זה חושף את ראש הממשלה לביקורת. ממי ידעת על השיחה בין ראש הממשלה לבין עזרא סיידוף?".

שטראוס: "את יודעת כמה שנים עברו מאז? איך אני יכול לזכור? למיטב זיכרוני דובר בקניית גלידות… יכול להיות שמדובר היה ברכישה של גלידות בכמות מוגזמת".

חוקרת: "באיזה היקף של שימוש במזון שבמעון על ידי העובדים מדובר?".

שטראוס: "אני לא זוכר. לזכור מספרים ופרטים והיקפים זה בלתי אפשרי".

בהמשך התייחס שטראוס לנאשם נוסף בפרשה עזרא סיידוף, אך סירב לומר שסיידוף דחף את משפחת נתניהו להוצאות אסורות.

חוקרת: "בשיחה אתה אומר לניר חפץ שסיידוף רצה לרצות את בני הזוג נתניהו בכך שטען בפני נתן אשל שאתה יוסי שטראוס לא מאשר לו דברים, יוצר מתחים מולו אצל רה"מ ובסוף דוחף את המשפחה להוצאות".

שטראוס: "אני בהחלט יודע להגיד גם ממרחק הזמן שחלק מהדרישות מתוך מטרה למנוע לחץ היה נוח לעזרא להגיד שיוסי לא מאשר משום שעזרא לא עמד כנראה בלחץ הסירוב. אני לא יודע להגיד לך שהוא דחף את המשפחה להוציא הוצאות שאינן מותרות. אני לא חושב שהאמירה שלי אז מסתמכת על עובדות".