כוחותינו פשטו על בית המחבל שביצע פיגוע ירי בישיבת מרכז הרב ורצח 8 תלמידים, כספי טרור הוחרמו ממשפחתו - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

כוחותינו פשטו על בית המחבל שביצע פיגוע ירי בישיבת מרכז הרב ורצח 8 תלמידים, כספי טרור הוחרמו ממשפחתו

הבוקר (רביעי), פשטו כוחות משטרת מחוז ירושלים בשיתוף שב"כ על בית משפחתו של מחבל, שקיבלו כספים, תמיכה ומימון מארגון חמאס.ראל. המבצע הינו פועל יוצא של פעילות סמויה ואיסוף מודיעין ממוקד של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי שהצביע על כך שמשפחת מחבל המתגוררות במזרח ירושלים מקבלת כספים ומימון מארגון חמאס כתמיכה על ביצוע פיגוע רצחני. 

במהלך הפעילות פשטו הכוחות על בית משפחת המחבל עלא הישאם חוסיין אבו דהיים, שביצע את פיגוע הירי בישיבת מרכז הרב בירושלים בשנת 2008 ורצח 8 תלמידי ישיבה. כוחות המשטרה שערכו חיפוש בבית, תפסו כסף מזומן בסך כולל של כ-43,000 ש"ח בכסף ישראלי ומטבע זר.

הכסף חולט והוחרם עפ"י צווי החילוט המינהליים

פעילות זו הנה המשך ישיר לפעילות המתבצעת כל העת במגוון מישורים ע"י כוחות הביטחון נגד תמיכתם של ארגוני טרור במשפחות המחבלים, וכי בשנה החולפת (2017) חילטה המשטרה באמצעות הצווים המנהליים סכום כולל של כ-300 אלף ש"ח, רכבים ותכשיטים בביתם של יותר מ-7 משפחות שקיבלו תמיכה וסיוע מארגוני הטרור.

במשטרה הדגישו: "משטרת ישראל לא תאפשר תמיכה כספית או אחרת של ארגון טרור במשפחות מחבלים שביצעו פיגועי טרור קשים ורצחניים. מעורבות של תושבי ירושלים בפעילות כזו או אחרת הממומנת על ידי חמאס הינה עבירה חמורה ומהווה ניסיון דריסת רגל של ארגון הטרור בתוך ירושלים".