אולמרט: "לא אכפת לי מה אנשים אומרים על 'איחוד' ירושלים, זה רק סלוגן, אין לזה שום משמעות" - 0404
+
אולמרט: "לא אכפת לי מה אנשים אומרים על 'איחוד' ירושלים, זה רק סלוגן, אין לזה שום משמעות" קובי גדעון, פלאש 90

אולמרט: "לא אכפת לי מה אנשים אומרים על 'איחוד' ירושלים, זה רק סלוגן, אין לזה שום משמעות"

"לדרוש הכרה של הפלסטינים במדינה יהודית כתנאי לשיחות עם אבו מאזן זו טעות", כך אמר רה"מ לשעבר אהוד אולמרט בראיון לעיתון הבריטי "Jewish News". "אני בטוח שהפלסטינים היו מכירים בישראל כמדינה יהודית לקראת החתימה על הסכם שלום".

בראיון מציג אולמרט מצע מדיני קיצוני ומוכן לדבר גם על זכות השיבה. רה"מ לשעבר הודה כי הוא היה מוכן לקלוט 5,000 תושבי רשות לישראל בכל שנה למשך 5 שנים ולדבריו הנשיא בוש הסכים להעניק אזרחות אמריקנית ל-100,000 מהם.

בשיחה עם יו"ר הרשות הוא הביע רה"מ לשעבר התנגדות לאיחוד משפחות. "אני אמרתי לאבו מאזן, אני נראה לך אדיוט? אתה תגיד לי שאתם רק רוצים לאחד שלושה משפחות, זועביז, חוסייניז, ושוקריז, זה מגיע ל-600,000 פליטים, אז אין מצב".

עוד טען כי היה קרוב לחתימת הסכם שלום אמיתי. "זה מבוסס על פתרון שתי המדינות על גבולות 67', וזה מה הפלסטינים אומרים שהם רוצים, עם חילופי שטחים מינוריים, הסכמתי כי החלק הערבי של ירושלים המזרחית תהיה בירת המדינה הפלסטינית". הוא הוסיף "אם הייתי נשאר ראש ממשלה, היה היום יחסים דיפלומטיים מלאים עם מדינות המפרץ".

"ירושלים חשובה לי, חשובה לעם היהודי, אבל לא אכפת לי מה אנשים אומרים על 'איחוד' העיר, זה רק סלוגן, אין לזה שום משמעות, ירושלים אף פעם לא הייתה מאוחדת עם שועפת ובית חנינא, או עם ג'אבל מוכאבר, המקומות הללו אף פעם לא היו חלק מהטריטוריה היהודית, אני בעד שירושלים היא בירת מדינת ישראל, אבל לא עם כל השכונות שלה", הסביר מי שכיהן בעבר כראש העיר.

לטענתו המקומות הקדושים בעיר "צריכים להיות תחת פיקוח משותף, אין כזה דבר שהם יהיו תחת שליטה רק ישראלית, זה גורם לקונפליקט שלא נגמר, המקום צריך להיות תחת שליטה ישראלית, אמריקאית, סעודית, פלסטינית, וירדנית".