חוק קיזוז משכורות מחבלים אושר סופית בועדת החוץ והביטחון - 0404
+
חוק קיזוז משכורות מחבלים אושר סופית בועדת החוץ והביטחון

חוק קיזוז משכורות מחבלים אושר סופית בועדת החוץ והביטחון

למרות התנגדות הממשלה, ובזכות התעקשותם של ח"כ אלעזר שטרן ואבי דיכטר והמאבק הציבורי, החוק אושר ויעלה להצבעה לקריאה שנייה ושלישית ביום שני הקרוב במליאה בנוסח המקורי. ע"פ הנוסח המקורי של שטרן ודיכטר, אין גמישות לקבינט. הוחלט כי הכסף יוקפא ויקוזז מהסכום שישראל מעבירה לרשות.

ח"כ אלוף (במיל') אלעזר שטרן: "העמידה על העקרונות וההתעקשות השתלמו. החוק אושר לפי הנוסח המקורי שהגשנו. מה שחשוב לי זה שלא יצטרפו משפחות נוספות ל"מועדון השכול" ושהרשות תבין שלתמוך בטרור זה לא משתלם!"

יו"ר הועדה ח"כ אבי דיכטר: "זהו חוק מוסרי שמשדר מסר ברור גם לנו, גם לרשות וגם לעולם כולו: ישראל לא תהיה צינור להעברת כספים למחבלים. הסיפור הזה נגמר".

ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" אלון שוורצר שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות בירך על אישור הצעת חוק קיזוז משכורות מחבלים בוועדת חוץ וביטחון ואמר כי: "אישורה של הצעת החוק לקריאה שניה ושלישית על אף הקשיים היא מהלך היסטורי. מדינת ישראל צריכה לעשות כמה מה שביכולתה על מנת לעצור את הטרור הערבי וחוק זה הוא עוד צעד קדימה ביצירת חבילת ההרתעה שלמה נגד הטרור. אנו נמשיך ללוות את המשפחות השכולות אשר מובילות באומץ ונחישות מאבק חסר פשרות נגד הטרור ולמען הצדק".