7.5 שנות מאסר וקנס לחייל שמכר 3 כלי נשק לאזרח - 0404
7.5 שנות מאסר וקנס לחייל שמכר 3 כלי נשק לאזרח שלמה מור, 0404

7.5 שנות מאסר וקנס לחייל שמכר 3 כלי נשק לאזרח

בית המשפט הצבאי גזר היום (שלישי), 7.5 שנות מאסר, קנס ומאסר מותנה על חייל שהוציא 3 כלי נשק מסוג M-16 מהבסיס בו שירת בצפון הארץ, ומכר אותם לאזרח. החייל הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בהוצאת נשק מרשות הצבא וסחר בנשק.

מדובר צה״ל נמסר כי: ״צה״ל ימשיך לפעול למיצוי הדין עם כל מי שיהיה מעורב בהוצאת נשק מרשות הצבא ובסחר בנשק״.

רס״ן עו"ד כמאל זהראלדין, רס"ן (מיל') עו"ד בוריס שרמן וסרן עו"ד רותם קוגן, המייצגים את החייל מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו בתגובה כי, ״החייל שיתף פעולה באופן מלא עם גורמי החקירה מתחילת מעצרו. הוא מסר שעשה את שעשה בעקבות בעיות כלכליות ואיומים על חייו ועל חיי משפחתו. החייל הביע חרטה עמוקה ופעל במסגרת ההחקירה, ככל יכולתו, כדי שכלי הנשק יוחזרו לרשות הצבא.

לאור האמור, בית הדין הצבאי אימץ את הסדר הטיעון שגובש בין צוות ההגנה לתביעה הצבאית, הסדר מאוזן שמביא בחשבון גם את נסיבותיו הקשות של החייל מבית ואת הקשיים הראייתיים והכשלים החקירתיים שעליהם הצבענו במסגרת המשא ומתן״. (בתמונה: בית דין צבאי, ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com