"אם ניסן בוחר שלא לקדם את החוק, שילך הביתה". בביהמ"ש נדון חוק אפלייה מתקנת לבני מיעוטים ששרתו בצה"ל - 0404
+
"אם ניסן בוחר שלא לקדם את החוק, שילך הביתה". בביהמ"ש נדון חוק אפלייה מתקנת לבני מיעוטים ששרתו בצה"ל

"אם ניסן בוחר שלא לקדם את החוק, שילך הביתה". בביהמ"ש נדון חוק אפלייה מתקנת לבני מיעוטים ששרתו בצה"ל

חוק אפלייה מתקנת לבני המיעוטים ששרתו בצה"ל נידון היום (שלישי), בוועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת. הצעת החוק של ח"כ מוטי יוגב שקודמה בהשראת אגף המיעוטים המשרתים בצה"ל של תנועת "אם תרצו", קרמה עוד וגידים לפני כשנתיים והגיעה רק היום לדיון בוועדה.

ח"כ יוגב אמר בדיון על החוק בהכנה לקריאה ראשונה: "היום כאשר הכנסת מציינת את יום המילואים, זה זמן מצוין להתקדם עם החוק שהגשתי, למתן העדפה מתקנת לאלו ששירתו בצבא או במילואים מקרב קבוצות שזוכות להעדפה מתקנת בשירות המדינה. לא יעלה על הדעת שבעוד מי ששרת את מיטב שנותיו, חבריו כבר נכנסים לעולם האקדמיה והעבודה, ובעצם תופסים עבורו את המשרות הפנויות. אנחנו רוצים לתקן את העוול, להביא שוויון ולתת עדיפות במכרזי שירות המדינה למי ששרת את מדינת ישראל, השקיע את מיטב שנותיו וסכן את חייו למען מדינת ישראל. החוק הזה יביא צדק. זה חוק שהיה צריך לעבור מזמן, ואנחנו נמשיך לדחוף לקידומו".

גורמים המעורים בקידום החוק ציינו כי יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סולימנסקי בוחר משום מה שלא לקדם את הצעת החוק בתירוצים שונים. לדברי הגורם: "זו בושה וחרפה שחבר כנסת בכיר מתעתע בכולם כבר מעל שנתיים. למה ח"כ סולימנסקי מושך את הזמן ולא רוצה לקדם את החקיקה ההיסטורית הזו? לאן הגענו שהכרה בחוק כל כך היסטורי מתעכב בגלל גחמות חברי הכנסת החרדים. אם ניסן בוחר שלא לקדם את החוק, הגיע הזמן שהוא ילך הביתה".

מבזקיםלכל המבזקים