כניסה מיוחדת הלילה לקבר יוסף. דגן: "לא ננוח עד שדגל ישראל יחזור להתנופף כאן" - 0404
כניסה מיוחדת הלילה לקבר יוסף. דגן: אמציה האיתן

כניסה מיוחדת הלילה לקבר יוסף. דגן: "לא ננוח עד שדגל ישראל יחזור להתנופף כאן"

הלילה התקיימה כניסה מיוחדת לקבר יוסף, ע"י מועצה אזורית שומרון. בין הנכנסים, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הרב אליקים לבנון רב השומרון, בנצי ליברמן ראש מועצת שומרון לשעבר, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, הרב איתיאל בר לוי ראש האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, יו"ר העיתון בשבע דודו סעדה, קצין הגמ"ר חטיבת שומרון רס"ן שלומי כהן, המשנה ליו"ר לשכת עו"ד אפרת רוזנבלט, יור מזכירות אלון מורה אליסף פרשן, מטיילים מדרום אמריקה ואחרים. בשיא הביקור פרצו חיילי מג"ב שהיו במקום בריקודים יחד עם הנוכחים.

הרב אליקים לבנון, רב השומרון אמר במקום: "יוסף הצדיק, זה הבסיס שלנו, יסוד, והוא הנותן לנו את הכח, להמשיך בארץ, למרות הקשיים. בזכות יוסף הצדיק אנחנו לא נרתעים מהקשיים, בע"ה נבנה ונתגבר".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון קרא במקום לממשלת ישראל להחזיר את הנוכחות היהודית למקום: "אנחנו זוכים להגיע פעם נוספת, בין 14 ל-15 כניסות בשנה, אלפי אנשים כל כניסה, מצד אחד הלב שמח לראות אנשים מכל רחבי הארץ, ומחו"ל שמגיעים, מצד שני הלב נחמץ, שאנחנו צריכים להגיע בלילה, והישיבה לא נמצאת כאן כל הזמן, ואנחנו מכאן יוצאים בקריאה לממשלת ישראל, להחזיר את הנוכחות היהודית הגבוהה בקבר יוסף, לנו כהתיישבות בשומרון יש אחריות לחיות כאן ולבנות, אבל גם אחריות לשמור כאן על המקומות הקדושים לעם היהודי, ובראשם קבר יוסף, אנחנו לא נשקוט, עד שדגל ישראל יחזור להתנופף כאן בצורה מלאה".

בנצי ליברמן ראש מועצת שומרון לשעבר: "להיות פה, בקבר יוסף, לראות איך הוא נשמר, לראות איך העוצמה הזו, והקשר, של העם לארצו, של העם ליוסף ששומר עלינו, ועם ישראל נמצא פה במיטבו".

דגן הודה לאנשי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון, למפקדי וחיילי צה"ל, על השותפות, והמחוייבות לכניסות לקבר יוסף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com