האסון בהר הרצל: עבודות שרות לאחראים למותה של סגן הילה בצלאלי ז''ל - 0404
+
האסון בהר הרצל: עבודות שרות לאחראים למותה של סגן הילה בצלאלי ז"ל Yossi Zamir, Flash 90

האסון בהר הרצל: עבודות שרות לאחראים למותה של סגן הילה בצלאלי ז"ל

400 שעות עבודות שירות על המהנדס אורן ורשבסקי ו-4 חודשי עבודות שירות על יועץ הבטיחות יצחק צוקר, שגרמו ברשלנות למותה של קצינת צה"ל סגן הילה בצלאלי ז"ל בקריסת גשר התאורה במבלך הכנות לטקס המרכזי בהר הרצל בירושלים בשנת 2012. גזר הדין ניתן הבוקר (שלישי) בבית משפט השלום בירושלים.

עו״ד דניאל מור ועו״ד טל מושקוביץ, פרקליטות מחוז ירושלים:  ״מהנדס המבנים הורשע בכך שלא תכנן את המבנה לאורך כל שלבי האירוע ולא נקט בשום פעולה כדי להתריע ולעצור את ההליך. בנוסף לכך, תוך הימצאות בניגוד עניינים, היה אמור לשמש כפונקציית בקרה ופיקוח – וגם בכך הוא כשל.

יועץ הבטיחות שנשכר על ידי משרד ההסברה, חובתו הייתה לשכור מטעמו מהנדס, איש מקצוע שישמש בכל תהליכי הפיקוח והבקרה, אולם הוא שכר את שירותיו של מר ורשבסקי תוך ידיעה שהוא מצוי בניגוד עניינים.
בכך למעשה כשלו שניהם והתנהלותם הרשלנית הביאה בסופו של דבר לתוצאות הקשות.

הפרקליטות טענה לעונשי מאסר בפועל שהולמים את עוצמת הרשלנות ואת התוצאות הקשות של האירוע. בית המשפט הטיל על ורשבסקי שירות לתועלת הציבור ועל צוקר מאסר שירוצה בעבודות שירות וכן פיצויים למשפחות. נלמד את גזר הדין ונשקול צעדינו.

אנו מחזקים את ידי משפחתה של הילה בצלאל ז"ל ואת ידי החיילים שנפצעו באירוע- ומקווים שהמקרה הנוכחי יהווה תמרור אזהרה לכל העוסקים במלאכת הקמת המבנים ובבטיחות לגבי האחריות המוטלת על כתפיהם״.