בנט על חוק היועמ"שים: "המטרה פשוטה - יועצים ייעצו, ממשלה תמשול ושופטים ישפטו" - 0404
+
בנט על חוק היועמ"שים: "המטרה פשוטה – יועצים ייעצו, ממשלה תמשול ושופטים ישפטו" מרים אלסטר, פלאש 90

בנט על חוק היועמ"שים: "המטרה פשוטה – יועצים ייעצו, ממשלה תמשול ושופטים ישפטו"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, דיבר בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי על חוק היועמ"שים, על המערכה נגד חמאס בעזה ועל שליחיו של נשיא ארה"ב טראמפ למזרח התיכון ג'ארד קושניר וג'ייסון גרינבלט שביקרו בישראל.

בנט: "חוק מינוי היועצים המשפטיים שמביאה שרת המשפטים הוא חוק נכון, מאוזן ומתבקש. מטרתנו פשוטה: יועצים ייעצו, ממשלה תמשול, שופטים ישפטו. בבחירות שעתידות להיערך בנובמבר 2019 – ייבחר שוב הציבור את מנהיגיו, לא את פקידיו.

בעניין אחר, בשבועות האחרונים מתנהלת מערכה מתמשכת מול רצועת עזה, בעצימות הולכת ומשתנה. הניסיון של האויב ברור – להרגיל אותנו למצב בו הדרום בוער והתגובה הישראלית תהיה מתונה עד רפה. היו ויכוחים בשבועות האחרונים לגבי טיב האויב, ואופי הטיפול במשגרי עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ.

ובכן, אתמול הוויכוח הוכרע עם הודעת צה"ל – לא התנגדות עממית ולא ילדים בני שמונה. מדובר בטרור שניזום, מכוון ומופעל על ידי חמאס. מול טרור לא נלחמים בכפפות של משי, כשמחבל פועל כנגד מדינת ישראל אנחנו יורים בו על מנת לפגוע. זו עמדתי, ואמשיך לקדם אותה, מתוך הבנה של חשיבות הכוח והפעלתו.

בסוף השבוע האחרון ביקרו בישראל שליחיו של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושניר וג'ייסון גרינבלט. בצעד חריג יחסית, קושניר התראיין לעיתון פלסטיני ואמר את מה שאנחנו כבר הבנו מזמן – אבו מאזן איננו פרטנר. הוא מעדיף להמשיך להרעיב את עמו ולקלל את נשיא ארצות הברית במקום לנהל דיאלוג אמיתי.

אנחנו נבחן כל הצעה שיביא הממשל האמריקאי, שהתגלה עד כה כידיד אמת של מדינת ישראל, אך לא נתפשר על האינטרס הלאומי, הערכי והביטחוני של מדינת ישראל".