ללכוד את האש בעודה קטנה - 0404
ללכוד את האש בעודה קטנה לוכד אש

ללכוד את האש בעודה קטנה

אין אדם שאינו מודע לנזקיה של השריפה. היא מתפשטת במהירות, מכלה כל דבר הנקרה בדרכה, ואינה מבחינה בין חפצים דוממים ליצורים חיים. שריפה בתוך בניין עלולה לגבות מחיר כבד בנפש, ולא אחת היא כולאת את השוהים בתוך המבנה. היום קיימים פתרונות טכנולוגיים שיכולים לעכב את התפשטותה של האש בתוך המבנה, ולאפשר לשוהים בתוך המבנה להימלט.

מתיזים עליכם מים

שיטה נפוצה שנועדה לכבות את האש בעודה קטנה היא התקנה של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים. אותם מתזים המוברגים אל התקרה שאנו רואים לעתים תכופות בסרטים אשר מתיזים מים לכל עבר בעת הדלקת סיגריה. למערכות אלה כמה יתרונות בולטים:

אינן מתקלקלות בקלות – מערכות הספרינקלרים כוללות רכיבים פשוטים למדיי, כך שאינן מתקלקלות מהר ואינן דורשות תחזוקה מתמדת.

חסכוניות – המערכות ניתנות להתקנה בקלות רבה יחסית, ולכן הן חסכוניות יותר ממערכות אחרות לכיבוי אש.

מתאימות לכל מבנה – את המערכות ניתן להתקין בכל סוג של מבנה: במרכז מסחרי גדול או בחנות ספרים קטנה.

נלחמות באש בפועל – בניגוד למערכות כריזה שרק מתריעות בפני שריפה, אך אינן מכבות אותה, מערכות ספרינקלרים מתיזות מים ובכך מעכבות את השריפה, ובמקרים לא מעטים אינן מאפשרות את תחילתה.

שיקום מהיר לאחר שריפה – ניתן לשחזר בקלות רבה יחסית מערכות מתזים שניזוקו עקב השריפה. על פי רוב, פשוט מחליפים את המתזים המתכתיים שהותכו במהלך השריפה במתזים חדשים.

לפני שמתחילים לעבוד, מתייעצים

יועץ בטיחות באש הוא האדם שיש לפנות אליו בעת הגשת תכנית בטיחות באש לשירותי הכבאות לצורך אישור. היועץ בודק את המבנה ומפרט את כל הציוד הדרוש שיש לכלול בו, כדי לספק את ההגנה הטובה ביותר בעת התפרצות דליקה. כמו כן, היועץ מספק הדרכות בטיחות לעובדים ולמנהלים ומרענן את הנהלים הנחוצים כדי להעניק את הכלים הדרושים להימלטות מפני שריפה מבעוד מועד.

מה כוללת התכנית

כדי להשיג אישור כיבוי אש לעסק יש צורך להכין תכנית מפורטת לשירותי הכבאות בישראל אשר כוללת מידע מפורט בנושאים כמו ציוד הכיבוי הקיים במבנה, הימצאותן של מערכות מים (מתזים) לצורך כיבוי השריפה, סוגי חומרי הבנייה שמהם מורכב הבניין, קיומם של מנדפים ומערכות למיזוג אוויר ועוד.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com