הרצאות מעניינות להרמת המורל - 0404
הרצאות מעניינות להרמת המורל יחצ

הרצאות מעניינות להרמת המורל

כמנהלת משאבי אנוש או מנהלת רווחה (הפנייה בלשון נקבה, אך מתייחסת הן למנהלות והן למנהלים ממין זכר), פעמים רבות וודאי נתקלת בדילמה – אילו הרצאות לעובדים יצרו אפקט חיובי ככל האפשר?

במאמר זה נסקור אפשרויות לפעילויות והרצאות לעובדים:

פעילויות אקטיביות – בנושא זה ניתן למצוא שפע של הפעלות ברשת – תוכלי ליצור סדרת פעילויות בנושא מסויים, בהן ישתלבו גם הרצאות לעובדים באותו נושא.

תוכלי לפנות למפעילים אשר ישמחו לבנות עבור הארגון שלך פעילות מותאמת לכם בנושאי: בישול, עבודת צוות, ODT, צחוק וכו'.

מופעים – יש שפע של מופעים של אמנים יותר ופחות, בתקציבים מגוונים, מופע יוצר תחושה הפגתית ומוסיקה כמובן שוברת קרח וגורמת ליציאה מהשגרה והכרות אישית יותר בין כל הנוכחים.

הרצאות לעובדים – בתחום הרצאות לעובדים עליך להגדיר קודם כל מה המטרה שלך בהבאת ההרצאה, ובאילו נושאים הארגון רוצה להתמקד. הרצאות רבות יכולות להתמקד כמובן בנושאים מקצועיים מתחומי הדעת של הארגון: מדע, חדשנות, דיגיטל, טכנולוגיה, רפואה, תעשייה, כלכלה, מדיניות, מכירות ועוד, וכל נושא כזה טומן בחובו תתי נושאים רבים עד לרמת ספציפיות גבוהה ביותר, על פי תחומי ההתמחות של המרצה.

עם זאת, הרצאות לעובדים יכולות להיות גם מקור השראה והשפעה הן עליהם כעובדים ואף על חייהם האישיים. לדוגמה, לצורך חיבור משפחות העובדים לארגון, ויצירת מערכת תמיכה לעובד גם בבית – ובאמצעות כך להפוך אותו לעובד אפקטיבי יותר, נאמן יותר ומסור יותר לארגון.

מומלץ לבחור בהרצאות אשר סובבות סביב סיפורי הצלחה, כלים אפקטיביים לעבודה ולחיים וחשיבה חיובית למתן אנרגיה לימים הבאים.

הרצאות מעניינות לעובדים הן כלי אפקטיבי במיוחד להרמת מורל העובדים, לתת הפוגה לשעות ספורות מהעבודה השוטפת וכן כתוספת לימי גיבוש, נופש אשר ארגנת לעובדים המתובל בתוכן אחר, משעשע, מרגש ומקורי.

דוגמא להרצאה כזו, היא הרצאתה של אפרת דוידיאן, "בחרתי בטוב", אשר מגיעה עם שק של אנרגיות וסיפור אישי שלא ייאמן, על ניצחון הרוח והחשיבה החיובית, גם כשטובי הרופאים מנבאים אחרת. סיפורה וסיפורו של בנה הופיעו רבות בתקשורת, וכיום ועדי עובדים, מנהלות משאבי אנוש וראשי ארגונים פונים אליה על מנת לחלוק עמם את ה"סוד" והכלים שסייעו בידה ובידי משפחתה להתרומם מנקודת שפל אל מה שנראה לא אחרת מאשר נס רפואי.

הקסם הקורה בהרצאות לעובדים שהיא מעבירה הוא בפרקטיות המפליאה בה היא חולקת את הכלים המעשיים של הבחירה בטוב, כלים אשר כל אדם, בחייו ה"רגילים" ככל שיהיו – מוזמן ליישם ולחגוג את החיים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com