שקד על חוק היועמ"שים: "מצפה שיישמו את מדיניות השר ולא את של עצמם" - 0404
+
שקד על חוק היועמ"שים: "מצפה שיישמו את מדיניות השר ולא את של עצמם" יונתן סינדל, פלאש 90

שקד על חוק היועמ"שים: "מצפה שיישמו את מדיניות השר ולא את של עצמם"

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לחוק היועמ"שים בדיון בוועדת החוקה של הכנסת ואמרה כי היא מצפה שימונו יועצים משפטיים שתופסים את התפקיד כפי שהיא הגדירה שהוא צריך ליישם את המדיניות של השר במסגרת החוק ולא את המדיניות של עצמו.

שקד: "השופטים בדימוס זמיר ורובינשטיין מונו לפי השיטה הישנה וכולם היו מצוינים. את מנדלבליט בחרה ועדת איתור והייתי בוחרת בו גם בלי ועדת איתור. צריך לסמוך על הדרג הפוליטי, אנחנו רוצים את טובת המדינה ואנחנו לא פחות מוכשרים מנציגי הנציבות. המעורבות שלנו היא לטובת המדינה. אני מצפה שימונו יועמ"שים שתופסים את התפקיד כפי שהגדרתי שהוא צריך ליישם את המדיניות של השר במסגרת החוק ולא את המדיניות של עצמו.

העובדה שפותחים את זה למגזר הפרטי, עם עדיפות למגזר הציבורי זה דבר בריא. צריך שתהיה תחלופה. המערבות של השר במינוי היועץ זה דבר בעייני נכון, אני לא חושבת ששרים צריכים במחשכים לנסות להשפיע על מכרז. ההתערבות צריכה להיות על השולחן. ההצעה הזו מאוד מאוזנת. השרים צריכים להיות מעורבים, והרצון להדביק לשר כוונות לא טהורות או להגיד שכל מינוי של שר הוא מושחת, או ששרים ימנו לעצמם מן סנצ'ו פנצ'ו זה מופרך. יועמ"ש שייבחר כך יהיה לא פחות אמיץ".

שופט בית המשפט העליון לשעבר והיועץ המשפטי לשעבר אלייקים רובינשטיין התייחס לחוק היועמ"שים ואמר: "אני חושב שההצעות האלה הן לא במקומן. פוליטיזציה של השירות המשפטי – זה לא דבר בריא. זה מדרון חלקלק".