"עלולים להפר את הסדר הציבורי". המשטרה עיכבה זוג שעלה להר הבית לפני חתונתו הערב - צפו בתיעוד - 0404
צילום: סטודנטים למען הר הבית

"עלולים להפר את הסדר הציבורי". המשטרה עיכבה זוג שעלה להר הבית לפני חתונתו הערב – צפו בתיעוד

בתחילת החודש צפינו בסרטון המראה עשרות מחבלים משליכים כיסאות, אבנים וכל הבא ליד במתחם הר הבית – לעבר תיירים, שוטרים ומתפללים במקום ואף פצעו שוטר ותייר. היום (שני), המשטרה עיכבה והרחיקה זוג שעלה כהלכה להר. הסיבה? "האפשרות שיפרו את הסדר הציבורי".

בהר הבית עוכב זוג הצפוי להתחתן הערב (שני), באולם אירועים באזור ירושלים. עדים שהיו חלק מהקבוצה מספרים כי לכל אורך עלייתם בהר הבית עקבה אחריהם שוטרת עם מצלמה ובשלב מסוים השניים עוכבו מבלי שעשו דבר בתוך שטח הר הבית ולאחר שקצין ערך לחתן חיפוש בכיסים ולא מצא דבר, עיכב את השניים והוציא אותם מהר הבית. איתם נעצר גם אחד מפעילי תנועת "סטודנטים למען הר הבית" שעלה אף הוא וצילם את הנעשה בהר.

מתנועת "סטודנטים למען הר הבית" נמסר: "הפרנויה של משטרת ישראל מנוכחות יהודית ומסממנים יהודיים בהר הבית חוצה גבולות וכעת לאחר חתונה שהתקיימה שם לפני שבוע בדיוק, החלו לחטט בכיסים של אנשים. אסור לדמוקרטיה הישראלית להידרדר למקום בו זוג שעולה להר הבית מעוכב ומורחק על כך. האפליה בין אדם לאדם על רקע דת גזע ומין חייבת להיפסק".

מהמשטרה נמסר כי: "הבוקר, בזמן שעות הביקורים בהר הבית, הגיעו מספר מבקרים לרחבה הסמוכה למסגד אל אקצא במטרה לעורר פרובוקציות. שוטרים שהיו במקום, מנעו את קיום הפרובוקציה והם הורחקו מהמקום.

משטרת ישראל פועלת ברחבי העיר העתיקה בכלל ובהר הבית בפרט תוך שמירה על הסדר הציבורי במקום לצד מכלול של איזונים הנעשים למען כלל התושבים והדתות השונות לקיום חופש הפולחן הדתי. המשטרה תפעל בנחישות וללא פשרות נגד כל אדם שינסה להפר את הכללים הנהוגים במקום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com