ראש העיר ירושלים הורה על ביטול הקנס שניתן לחב״דניק שהניח תפילין - 0404
+
ראש העיר ירושלים הורה על ביטול הקנס שניתן לחב״דניק שהניח תפילין נהוראי שבת

ראש העיר ירושלים הורה על ביטול הקנס שניתן לחב״דניק שהניח תפילין

חב״דניק שזה זמן רב פועל לזכות את הציבור במצוות הנחת תפילין קיבל היום (שישי), קנס בסך 475 שקלים בשל העובדה שהקים את הדוכן, סמוך לבניין דואר ישראל בבירה, בלא היתר. ראש עיירית ירושלים, ניר ברקת, הורה על ביטול הקנס שניתן. הדוכן, עמד ליד התחנה המרכזית למעלה מ-4 שנים. 

תגובת עיריית ירושלים: ״עיריית ירושלים רואה בהערכה את פעילות תנועת חב״ד בעיר וברחבי הארץ, במטרה לאהבת ישראל וקירוב לבבות.

לעירייה שיתוף פעולה מצויין עם נציגי חב״ד ופעיליה ויש לציין כי אנשי חב״ד נוהגים באופן כללי לקבלת ההיתרים הנדרשים בחוק לצורך הצבת מתקנים ודוכנים ברחוב.

במקרה זה מדובר בתלונות שהגיעו לפיקוח העירוני על הצבת דוכן ללא הסדרה כחוק. לצערינו למרות בקשות העירייה וההתראות מראש, סירב בעל הדוכן לבצע את הנדרש ממנו לקבלת ההיתר החוקי ואף הרחיב את הדוכן בסככה ושלטים ללא אישור.

לבקשת ראש העיר ניר ברקת ובתיאום עם התובע העירוני יובהר למפעיל הדוכן כי הקנס שניתן לו יבוטל ובעל הדוכן יתבקש להסדיר את המשך פעילותו כחוק, באופן שיניח את דעת כל הצדדים ועל פי הנוהל העירוני״.

נהוראי שבת

 

המועמד לראשות העיר, עופר ברקוביץ: ״ירושלים היא בירת העם היהודי, ועלינו להיות אחראים לכך שכל תושב ירגיש בה נוח, ושיהיה לו חלק בהוויה של העיר – חילוניים, דתיים וחרדים. אסור לייצר תמונה מפלגת בעם של מלחמה ביהדות ובתפילין.

צריך למצוא את הנוסחה לחיים משותפים בכבוד. אם הדוכן אינו חוקי, צריך לבחון האם ניתן להסדיר את הנושא, כך שכל אחד ואחת יוכלו להרגיש חלק בירושלים של כולנו״.