3 טיפים לשמירה על איכות החיים בגיל מבוגר - 0404
+
3 טיפים לשמירה על איכות החיים בגיל מבוגר Pixabay

3 טיפים לשמירה על איכות החיים בגיל מבוגר

הדרך לשפר את איכות החיים בגיל מבוגר היא לנסות להגיע לרווחה כלכלית, להשתמש בכלים שונים של הרפואה המודרנית ולדאוג גם לניקיון ותחזוקה של הסביבה הקרובה. גיל הפרישה מעבר לפינה ואתם רוצים לשמור על מה שיש לכם? הנה המדריך המלא:

תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם ועומדת נכון לשנת 2015 על 82.05 שנים, מדובר בנתון גבוה משמעותית מארצות הברית עם 78.74 שנים ומעל איטליה, יפן, שוודיה ולוקסמבורג. כמו כן, בישראל שיעור נמוך של בני 65 ומעלה, אך קצב הגידול של אוכלוסיית הגיל השלישי גבוה בהשוואה לכל מדינה אחרת ב-OECD. המשמעות היא שבעתיד הנראה לעין יהיו בישראל יותר מבוגרים והשאיפה של כולם היא כמובן לשפר את איכות החיים ולשמור עליה.

הנה 3 טיפים שיכולים לסייע בשמירה על איכות החיים בגיל מבוגר:

שמרו על רווחה כלכלית

חלק גדול מהאנשים ממשיכים לעבוד גם בגיל מבוגר ואחרי גיל הפרישה הפורמלי. מלבד ניסיון לשמור על שגרה מסוימת ומערכת יחסים עם קולגות או חברים, הם עושים זאת מתוך מודעות גדולה לחשיבות של הבטחת הכנסה.

לא תמיד קצבת הפנסיה, הנכסים או החסכונות מסוגלים לממן את איכות החיים בגיל מבוגר ושמירה על רווחה לכלכלית היא תנאי לתחושת יציבות וביטחון. בנוסף, מומלץ להיערך לצרכים החדשים שמתעוררים בגיל השלישי ולתכנן בהתאם את התקציב. אפשר להיעזר באנשי מקצוע וניתן גם להחליף בין נכסים על מנת להגדיל את התשואה וההכנסה החודשית.

השתמשו בכלים של הרפואה המודרנית

הרפואה המודרנית מסייעת כיום לשפר את איכות החיים הגופנית גם בגיל השלישי. זה בא לידי ביטוי בהצטברות של הרבה יותר ידע יחסית לעבר, באפשרות לעבור ניתוחים או ברפואה תרופתית. במקביל, כדאי להיות מודעים לכלים של רפואה מונעת ולשמור על תזונה נכונה, משקל תקין ופעילות ספורטיבית.

מלבד האמור לעיל, מבוגרים מקבלים כיום כלים חדשים לשמירה על איכות החיים גם על רקע תופעות שמאפיינות את הגיל השלישי. על קצה המזלג אפשר להזכיר מוצרי ספיגה למבוגרים שמיועדים למי שסובלים מבריחת שתן, מקלות הליכה לגברים ונשים שחווים קשיים מוטוריים ועוד.

השקיעו בסביבה הקרובה

מבוגרים בגיל השלישי מבלים חלק גדול מהיום בבית. פעילויות הפנאי הולכות ויורדות, יש יותר שיקול דעת בנוגע להוצאות כספיות על בילויים ומצבים רפואיים מסוימים עלולים להגביל את התנועה שלהם. במצבים אלו צריך להשקיע בסביבה הקרובה ולשמור על סדר וניקיון שהם בעלי השפעה אדירה על איכות החיים.

לבסוף, ילדים להורים בגיל הזהב צריכים לפקוד את ביתם לעיתים קרובות ולהיות ערים לחשיבות של סדר, ניקיון ותחזוקה. איכות החיים של ההורה מושפעת מהסביבה שבה הוא נמצא והתפקיד של הילדים הוא להעביר מסר לגבי חשיבות האווירה הנעימה והאופן שבו היא יוצרת תחושת חיים.