הפנינה האפריקנית: הנה כמה עובדות שלא ידעתם על אוגנדה - 0404
+
הפנינה האפריקנית: הנה כמה עובדות שלא ידעתם על אוגנדה מיי טריפ

הפנינה האפריקנית: הנה כמה עובדות שלא ידעתם על אוגנדה

אוגנדה הפראית מכילה בתוכה את המיטב של יבשת אפריקה: נופים בתוליים, חיות נדירות ואקלים נוח. הנה כמה עובדות שאולי לא ידעתם על אבן החן האפריקנית. 

אבן חן יקרה  על כינוי החיבה של אוגנדה, "הפנינה של אפריקה",  אחראי וינסטון צ'רצ'יל, אשר כתב על המדינה הפראית בספר "המסע האפריקאי שלי" והתפעל במיוחד מעושר המשאבים הטבעיים המצוי בה. האקלים הטרופי השורר באוגנדה רוב ימות השנה ומקורות המים הרבים מאפשרים לאדמה להצמיח שלל יבול אשר הופך את נופיה לירוקים ומרהיבים.

ארץ גאנדה – אוגנדה, אשר קיבלה את עצמאותה מבריטניה בשנת 1962, קיבלה גם את שמה מהבריטים, והוא נגזר מהביטוי בסוואהילי – ארץ גאנדה. בטיולכם במדינה תוכלו להבחין כי מימי השלטון הבריטי במקום נותרו שרידים רבים, ביניהם נהיגה בצד שמאל של הכביש, כאשר ההגה ממוקם בצד ימין.

מיי טריפ

 

הדגל –  דגל אוגנדה, המורכב משישה פסים בצבעי שחור, צהוב ואדום, מסמל את העם האפריקאי (שחור), השמש (צהוב), ואחוות הדמים בין עמי אפריקה (אדום). בעיגול לבן במרכז הדגל תוכלו לזהות את עגור הכתר, הסמל הלאומי של אוגנדה.

הר הירח – רכס רוונזורי (Mountain Rwenzori) הוא ההר הרביעי בגובהו באפריקה ופסגתו מכוסה שלג לאורך כל השנה. יש המכנים אותו "הר הירח" בגלל הפסגות הלבנות שלו והירח ששוקע לתוכן. המסלול לפסגתו מצדיק את המאמצים שכן הוא כולל בתוכו כל נוף שתוכלו לחלום עליו, יערות במבוק, ביצות, אגמים ונחלים שוצפים.

מיי טריפ

 

גורילות ההרים – בעולם נותרו 880 גורילות הרים, מחציתן נמצאות באוגנדה. שמורת בווינדי מציגה את אוכלוסיית הגורילות הגדולה במדינה. כדי לצאת לסיור גורילות עליכם לקבל אישור לטיול המאורגן ע"י רשות הטבע האוגנדית, או לצאת לטיול לאוגנדה הכולל טרק בשמורת יער בווינדי דרך חברה ישראלית.

התלבשו בהתאם – האוכלוסייה המקומית באוגנדה שמרנית ביותר. עובדה זו באה לידי ביטוי בעיקר בלבוש הנשים הצנוע (יש חוק האוסר על לבישת חצאית מיני) והימנעותן מקרבה פיזית לבני המין השני.

מיי טריפ

 

האוכלוסייה – במפגשכם עם האוכלוסייה באוגנדה תוכלו להבחין בגיוון השבטי והדיאלקטי, ואפילו תוכלו למצוא בה קהילה יהודית קטנה, המכנה את עצמה אבאיודאיה. תוכלו לתקשר עם המקומיים בעיקר באנגלית ובסוואהילי, שהן השפות הרשמיות במדינה.

המזון – המזון המהיר האהוב באוגנדה נקרא "רולקס", צ'פאטי עתיר ביצים מקושקשות עם תוספות שונות, ולקינוח תוכלו להתנסות במנה מקומית שאת שמה תזכרו בקלות: מתוקה (Matoke) – בננות ירוקות מבושלות.

מיי טריפ

 

טקסי – כדי להזמין מונית באוגנדה יש להשתמש במחוות המקומיות – הצבעה חוזרת כלפי מעלה מסמנת על נסיעה רחוקה, הצבעה כלפי מטה מסמנת על נסיעה בקרבת מקום.  

הכתבה נכתבה בשיתוף מיי טריפ – המומחים לטיולים באפריקה.

מבזקיםלכל המבזקים