הרשויות ביו"ש מצטרפות לנותני ההנחה למשרתי מילואים. דגן: "מחובתנו לחבק את חיילי המילואים ובני משפחותיהם" - 0404
+
הרשויות ביו"ש מצטרפות לנותני ההנחה למשרתי מילואים. דגן: "מחובתנו לחבק את חיילי המילואים ובני משפחותיהם" דובר צה"ל

הרשויות ביו"ש מצטרפות לנותני ההנחה למשרתי מילואים. דגן: "מחובתנו לחבק את חיילי המילואים ובני משפחותיהם"

חייל מילואים, הוא אולי אחד התפקידים הנפוצים בסביבתנו, אולם עבור משפחות רבות ההיפרדות מאב או אם המשפחה למספר ימים בשנה, לא פשוטה כלל, בעיקר כשמדובר במשרתי מילואים קרביים, שעצם השירות שלהם כרוך בסיכון וניתוק קשר מהמשפחה ומהסביבה המוכרת.

במועצה אזורית שומרון, בה מספר המשרתים במילואים הוא מהגבוהים בארץ, יחסית לגודל האוכלוסייה – כל משפחה חמישית, שולחת את אב או אם המשפחה לשירות מילואים פעיל של 30 יום בשנה – הבינו את האתגר, ולאחר שבמשרד הפנים הוחלט לפני מספר חודשים לאפשר לרשויות המקומיות להעניק עד 5% הנחה בארנונה לחייל מילואים פעיל, הוכרע במליאת המועצה האחרונה, כי החל מינואר 2019, משפחות משרתי המילואים יקבלו הנחה של 5% בתשלום הארנונה.

"משרתי המילואים, משקיעים מזמנם ממרצם, אבל אולי יותר חשוב מכך, משפחתו של חייל המילואים, מוותרת על זמן איכות עם אב או אם המשפחה" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "המועצה האזורית שומרון, בחרה לתת גם היא גיבוי לחיילות וחיילי המילואים, ולהביע את הערכתה, בהקלה במיסי הארנונה. מדינת ישראל וצבאה לא יכולים להתקיים ללא חיילי המילואים, ואנחנו שמחים לחזק אותם ואת בני משפחותיהם" מוסיף דגן.