בג"ץ: על המדינה להסביר החלטתה להחזרת גופות מחבלים - 0404
+
בג"ץ: על המדינה להסביר החלטתה להחזרת גופות מחבלים .

בג"ץ: על המדינה להסביר החלטתה להחזרת גופות מחבלים

הישג נוסף למשפחת גולדין: לאחר שהוחלט כי הממשלה תודיע למשפחה כ-72 שעות מראש לפני העברת גופות מחבלים לקבורה, שופט בית המשפט העליון, ניל הנדל, קבע כי על המדינה להגיש לבג״צ את החומרים החסויים והמודיעיניים שעל פיהם קיבלה הממשלה את ההחלטה להעביר לקבורה שלוש גופות מחבלים שביצעו פיגועים כנגד כוחותינו וכנגד אזרחי ישראל ביהודה ושומרון במהלך החודשים האחרונים.

החלטת העליון התקבלה לאחר בקשתה של משפחת גולדין שבית המשפט יבקש מהממשלה את החומר המודיעיני על מנת להבטיח שהחלטות הקבינט שלא להשיב גופות מחבלים מזוהי או מיוחסי חמאס אכן מיושמת.  

עוד ביקשה המשפחה, באמצעות יועציה המשפטיים פרופסור אביעד הכהן, עו״ד עודד סבוראי והקליניקות המשפטיות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, כי תנאי בסיסי לשחרור גופות המחבלים חייב להיות שהלוויות שלהם לא תהפוכנה לאירוע תודעתי ופסטיבל תקשורתי המשרת את מי שמחזיק בחיילי צה״ל ובאזרחי ישראל.

בהחלטתו כתב השופט הנדל כי, ״דרך המלך היא כי המדינה תגיש את החומר החסוי הרלוונטי להודעה במעמד צד אחד בהקדם האפשרי״.

המדינה מבקשת להעביר לקבורה את גופתו של המחבל מוחמד סובחי מטול כרם אשר ניסה לבצע פיגוע במחסום תאנים הסמוך לאבני חפץ ב-2 באפריל 2018, את גופתו של המחבל עבד אלכרים זוהדי מרשוד שניסה לדקור אזרח ישראל בתחנת אוטובוס במישור אדומים ב-8 באפריל 2018 וכן, את גופתו של המחבל ניסה ראמי סבראנה מבית אמר שניסה לבצע פיגוע דריסה בחברון כנגד כוח צה״ל.