לא יאמן: דווקא ״הבית היהודי״ והמפלגות החרדיות מעלימות עין מהחרבת הכותל והעברתו לרפורמים - 0404
+
לא יאמן: דווקא ״הבית היהודי״ והמפלגות החרדיות מעלימות עין מהחרבת הכותל והעברתו לרפורמים ארנון בוסאני

לא יאמן: דווקא ״הבית היהודי״ והמפלגות החרדיות מעלימות עין מהחרבת הכותל והעברתו לרפורמים

את המציאות ההזויה הזאת אף אחד מכלי התקשורת לא יציג לכם ולכן, קל להעלימה מהשטח. רבים בעם ישראל לא יודעים, אך מי שעלול להרוס ליהודים את הכותל המערבי הן דווקא המפלגות הדתיות – הבית היהודי והמפלגות החרדיות.

כן, מתחת לפני השטח ומבלי שאף אחד יידע, המפלגות הדתיות מעלימות עין מהמהלך לרצות את הרפורמים בארה״ב ולפתוח את הכותל לתפילה מעורבת, תוך בניית הרחבה לרפורמים ותוך התעלמות גדולה ודילוג על רצון רוב העם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, מעוניין לרצות את הרפורמים ולוחץ על השרה מירי רגב לאשר את הגדלת הרחבה בסכום של 21 מיליון ש״ח, שכבר הוקצו לטובת העניין.

קצת סדר בדברים: ראש הממשלה בנימין נתניהו הקפיא את מתווה הכותל בלחץ הציבור והח״כים החרדים. יחד עם זאת, הוא הורה להתחיל לבנות את הרחבה לרפורמים והממשלה אישרה העברה של 21 מליון ש״ח לטובת העניין.

מנגד, באמצעות עוה"ד אמנון לוך ממשרד עו"ד יגאל ארנון, שמייצג ארכאולוגיים בכירים ומבוגרים, הוגשה דרישה להפסקת העבודות, כיוון שזהו מקום עתיקות לצורך פולחן דתי ומהלך שכזה מחייב החלטה של וועדת שרים המורכבת משרת התרבות, שר הדתות ושרת המשפטים.

נתניהו, לוחץ על רגב לכנס את הוועדה והיא מתמהמהת. המפלגות החרדיות עושות סיבוב על כולנו. כלפי חוץ – בש״ס וביהדות התורה יספרו לכם שהם נגד התפילה המעורבת בכותל ונגד מתן דריסת רגל לרפורמים, אך החרדים לא מתנגדים לכינוס הוועדה מאחר שמבחינתם הסיכום שלהם עם נתניהו הוא שראש הממשלה יכול לקדם מטעמו את מה שיחשוק בו, אך לא מטעם הממשלה. במילים אחרות, מבחינת החרדים – שיעשו מה שרוצים בכותל, רק שהדבר לא ייראה כאילו התקבל באישורם.

מי שיכולה לעצור את המהלך היא דווקא שרת המשפטים איילת שקד. אם שקד תתנגד לכינוס הוועדה, הרפורמים לא יקבלו את מבוקשם ובכותל שלנו לא יצליחו לפגוע.

כעת נראה, כי דווקא השרה שקד היא זו שאינה עושה דבר בעניין וצפויה לאשר את כינוסה של הוועדה עוד השבוע. כינוס הוועדה יביא לאסון מיידי – פגיעה בכותל המערבי ובכייה לדורות. מראות של נשות הכותל יהיה חלק בלתי נפרד מהנוף בכותל, ספרי תורה על הרצפה, ביזוי תפילין ועוד וכל זאת במשמרת של הבית היהודי… בלתי נתפס.