לאחר נתניהו: יועציו של טראמפ למזרח התיכון נועדו עם מלך ירדן: ״פגישה חשובה ביותר״ - 0404
+
לאחר נתניהו: יועציו של טראמפ למזרח התיכון נועדו עם מלך ירדן: ״פגישה חשובה ביותר״ קובי גדעון, לע״מ

לאחר נתניהו: יועציו של טראמפ למזרח התיכון נועדו עם מלך ירדן: ״פגישה חשובה ביותר״

יממה בלבד לאחר שנועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נועד היום (ג׳), מלך ירדן עבדאללה השני, עם ג'ארד קושנר, חתנו היהודי ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ועם ג'ייסון גרינבלט שליחו היהודי של טראמפ למזרח התיכון.

מהבית הלבן נמסר, כי במרכז הפגישה עמדה סוגיית חידוש תכנית השלום של הנשיא, שזכתה לכינוי 'עסקת המאה' – בין ישראל לערביי יהודה ושומרון שמגבש הממשל האמריקני, וכי השלושה דנו בהידוק שיתוף הפעולה בין ארה"ב לירדן, בנושאים אזוריים ובמצב ההומניטרי ברצועת עזה. 

גרינבלט ברך על פגישתו של נתניהו אמש עם מלך ירדן ואמר כי היא פגישה חשובה ביותר עבור האזור כולו ועבור שתי המדינות. עוד אמר גרינבלט, כי פגישתו עם המלך עבדאללה השני הייתה חשובה מאוד והם דנו בנושאים חיוביים.

סוכנות הידיעות הירדנית "פטרה" דווחה כי, "מלך ירדן הדגיש את הצורך להגיע לשלום צודק וכולל באזור, אשר יאפשר לעם הפלסטיני להגשים את שאיפותיו הלגיטימיות להקים מדינה עצמאית בגבולות 67', שבירתה מזרח ירושלים. 
 
יש לשבור את הקיפאון של תהליך השלום ולפתוח מחדש במשא ומתן רציני בין הפלסטינים והישראלים, שיתבסס על פתרון שתי המדינות, יוזמת השלום הערבית וההחלטות הבינלאומיות. לארה"ב תפקיד חשוב בעניין זה".