עו״ד בן גביר לפני הדיון בפרשת דומא: ״עמירם אמר לי לאחר שעבר עינויים - טוב מותי מחיי״ - 0404
+

עו״ד בן גביר לפני הדיון בפרשת דומא: ״עמירם אמר לי לאחר שעבר עינויים – טוב מותי מחיי״

פרקליטו של הנאשם ברצח בפרשת דומא, עמירם בן אוליאל, סיפר על העינויים שעבר וקרא לבית המשפט לקבל החלטה נבונה, ולא להרשיע על פי הודאה שהתקבלה תוך איומים קשים מאוד.

עו״ד בן גביר: ״בין אם טענות הזוטא יתקבלו או יידחו, אני יודע את מה שראיתי חמש דקות לאחר שעמירם בן אוליאל עלה מחדר העינויים. נתנו לי לפגוש אותו 21 ימים לאחר העינויים ולא בכדי. המחזה שנגלה לעיני היה קשה מאוד. אני מכיר את עמירם בתור אדם חזק, בחור מאוד חזק גם בנפש וגם בבריאות ופגשתי שבר כלי. רעד, יילל ואמר לי את המשפט המזעזע: ׳טוב מותי מחיי׳.

במצב הזה, שעמירם היה, רוב האנשים במדינת ישראל היו מודים גם ברצח ארלוזורוב, רוב האנשים במדינה היו מודים בכל מה שיבקשו מהם להודות.

כל הניתוק המלאכותי והספינים של שב״כ בימים האחרונים לא יעזרו. עמירם בן אוליאל וגם הקטין הודו תוך כדי שפוגעים בהם, שוברים אותם ולוקחים מהם את הרצון החופשי. מדינת ישראל חייבת בשביל עצמה, המוסר וההגינות לעצור את זה. ישראל היא לא איראן ולא סוריה ואם טענות הזוטא יתקבלו, נהיה כמו מדינת עולם שלישי. ישברו אנשים, ירביצו להם, יכסחו להם את הצורה בתוך חדרי החקירות והם יגידו לחוקרים את מה שהם רוצים לשמוע. זו לא דמוקרטיה״.