צפו בניסוי חיל הים בטיל טורפדו מתקדם: "טיל ייחודי הנותן יתרון גדול לצוללות" - 0404
+
צילום: דובר צה״ל

צפו בניסוי חיל הים בטיל טורפדו מתקדם: "טיל ייחודי הנותן יתרון גדול לצוללות"

הותר לפרסום כי, כוחותינו מחיל הים ביצעו במהלך הלילה האחרון (ב׳), ניסוי בטיל טורפדו מתקדם האמור לתת יתרון גדול לצוללות הישראליות.

טיל הטורפדו החדש, סיים אמש סדרה של קרוב לשנה של אימוני ירי תת ימי שבהן נבחן על ידי כוחותינו, כך מספר היום קצין בכיר בזרוע הים.

תהליך קבלת וחימוש הטיל בצוללות מדגם דולפין הינו תהליך מורכב מאוד שכן טיל הטורפדו יקר מאוד ומדובר באמצעי לחימה ייחודי. הטיל, אמור לשמש כאמצעי החימוש העיקרי לצוללות ולהכנס לתפקוד מבצעי בקרוב.

דובר צה״ל


"ביצענו תהליך של הגדלת מערך הצוללות לשש צוללות ולכן גם מפתחים את הטורפדו בהתאם", מסביר קצין בכיר בזרוע הים. "זהו טיל יחודי בזירה שנותן יתרון גדול לצוללות בים״.

עוד הוסיף הקצין הבכיר כי, ״הטורפדו נותן את המעטפת המרכזית ליכולת המבצעית של הצוללת. זוהי עליית מדרגה ביכולת שיש לנו היום. מדובר בשדרוג משמעותי גם בטווח וגם בדיוק. זה טיל שיודע לפגוע במרחק של עשרות קילומטרים וזה נחשב יכולת לטווח ארוך מאוד. הטיל יודע כבר מרחוק לסמן מטרה ולשגר אליה יירוט.

זהו טורפדו דיגיטאלי עם מערכים סונארים להבדיל מטורפדו ישן שהוא עדיין בעל יכולת אנלוגית. עומק הפעולה שלו הוא גדול מאוד, מאות מטרים בעומק הים. ההסתברות שלו לאיבוד מטרה היא יחסית נמוכה ואת זה אנחנו מביאים לידי ביטוי על ידי שדרוגו.

אתגר אדיר שהגענו אליו הלילה הוא נושא השילוב – הטורפדו מסונכרן עם מערכת הלחימה של הצוללת. הוא יודע לתקוף מטרות בעומק וגם מטרות רדודות. כמו כן, יש לו יכולת להתמודד מול אמצעי הטעייה שונים״.

דובר צה״ל

דובר צה״ל

 

מבזקיםלכל המבזקים