תושבי סוסיא לרה״מ: ״הסר את החרפה ועמוד על החוק כפי שעמדת עליו עד פינוי הבית האחרון בעמונה״ - 0404
+
תושבי סוסיא לרה״מ: ״הסר את החרפה ועמוד על החוק כפי שעמדת עליו עד פינוי הבית האחרון בעמונה״

תושבי סוסיא לרה״מ: ״הסר את החרפה ועמוד על החוק כפי שעמדת עליו עד פינוי הבית האחרון בעמונה״

פרסום ראשון: תושבי סוסיא פנו במכתב זועם לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשרים וחברי כנסת מהבית היהודי, לאחר שנתניהו הורה לעצור פינוי בתים ערביים בלתי חוקיים במאחז נוואג׳עה.

הוראתו של נתניהו התקבלה ימים ספורים לאחר גירוש יהודים מבתיהם ביישוב תפוח מערב וכמה ימים לאחר הגירוש מנתיב האבות. קודם לכן הרסה הממשלה את בתי אחינו בעמונה, בתי דריינוף בבית אל, בית כנסת בגבעת זאב ועוד.

במכתב לראש הממשלה ציינו התושבים כי, ״במהלך 10 השנים האחרונות הוקם בסמוך לישוב סוסיא מאחז ערבי בלתי חוקי. המאחז נתמך ישירות על ידי הרשות הפלסטינאית והאיחוד האירופי כחלק ממאבקם להשתלטות על שטחי c.

בג"צ נדרש לסוגיה זאת מספר פעמים ופסק שיש לפנות חלק מהבתים במאחז באופן מיידי.

מדינת ישראל ממשיכה לגרור רגליים ולא מקיימת את פסיקות בג"צ בכל פעם בתואנות שונות ומשונות.

הלילה התבשרנו שהורת להפסיק את ההכנות לפינוי שהיו כבר בעיצומן (אנו יודעים שזו כבר פעם שניה שהפינוי מתבטל בדקה ה-90 בהוראה ישירה שלך).

אנו עומדים נדהמים, מופתעים וזועמים, כיצד בשם החוק מחריבים בקלות כל כך התיישבות יהודית פורחת – עמונה, נתיב האבות, ומאחזים ערבים בלתי חוקיים בשטחי c ממשיכים לעמוד למרות פסיקות בג"צ חוזרות ונשנות על פינויים.

אנו תובעים ממך להסיר את החרפה ולעמוד על שמירת החוק כפי שעמדת עליו עד הבית האחרון בעמונה ובנתיב האבות. שום הפחדה דמיונית של מדינות אירופה לא יכולה לנקות את חוסר המעש בנושא הבניה הבלתי חוקית המשתוללת ביו"ש בכלל ובאזורנו בפרט״.