המשפחה השכולה זועמת על ״הארץ״ שכינה מחבל שרצח לוחם דובדבן - ״לוחם״: ״הסתה לרצח״ - 0404
+
המשפחה השכולה זועמת על ״הארץ״ שכינה מחבל שרצח לוחם דובדבן – ״לוחם״: ״הסתה לרצח״ דובר צה"ל

המשפחה השכולה זועמת על ״הארץ״ שכינה מחבל שרצח לוחם דובדבן – ״לוחם״: ״הסתה לרצח״

טור שפורסם בעיתון "הארץ" קרא לכנות את המחבל שרצח את סמ"ר רונן לוברסקי ז״ל  – "לוחם". משפחתו של רונן: "זו הסתה לרצח".

לוחמי צהל מחרפים נפשם כדי להגן על אזרחי ישראל אולם יש מי שקורא להגדיר את המחבלים שפוגעים בחיילים –  כלוחמים. בטור שפורסם אמש (ב׳), בעיתון "הארץ", כינה הכותב דימיטרי שומסקי את המחבל שרצח את לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד – כלוחם.

לוברסקי הי"ד, נרצח על ידי מחבל ערבי שהשליך פלטת שיש על ראשו בעת פעילות מבצעית ברמאללה במהלך החודש שעבר.

בטור ב״הארץ״ כתב שומסקי: "כשם שבעיני רוב הישראלים לוברסקי נפל בעת מילוי משימה להגנה על המולדת גם אבו חמיד הרג (לפי החשד) את לוברסקי בעת שהגן על מה שנותר מהבית הלאומי הלא מוכר של עמו מפני חיילי צבא הכיבוש".

עוד כתב שומסקי כי יש ״להפסיק את השימוש המתעתע במילה "מחבלים" לגבי כל הפלסטינים שנלחמים בצה"ל בשטחי הכיבוש. רק כאשר איסלאם יוסף אבו חמיד ושכמותו ייתפשו בעינינו כלוחמי צבא אויב ולא "כטרוריסטים" ניתן יהיה להתחיל לדמיין אפשרות לשלום בין ישראלים לפלסטינים".

אריק אחיו של רונן לוברסקי הי"ד מסר לערוץ 20: "בעיתון ״הארץ״ החליטו שהמחבל הרוצח שרצח את אחי הוא ״לוחם״. זו הסתה לרצח ממדרגה ראשונה וזה נותן מוטיבציה לרצוח יהודים. זו פגיעה עצומה בנו בידיעה שבן אדם שאחי הלך להגן עליו חושב שהרוצחים האלה הם לוחמים. הם רוצחים מחבלים ולא מגיע להם שום תואר אחר". 

לדברי לוברסקי, הוא צפוי להיפגש היום עם גורמים בצה"ל בנוגע לדרישת המשפחה להרוס את הבית המחבל שרצח את אחיו. לוברסקי מתכוון להעלות בפגישה את היחס של עיתון הארץ ללוחמי צה"ל. "שמעתי שלצה"ל יש מנויים לעיתון "הארץ", אין שום סיבה שצה"ל יממן עיתון שיוצא נגדו באופן ישיר", אמר.