חיים ירוק: כך תתנו לשמש "לשלם" לכם את חשבון החשמל - 0404
+
חיים ירוק: כך תתנו לשמש "לשלם" לכם את חשבון החשמל ירוק אנרגיה מהטבע בע"מ

חיים ירוק: כך תתנו לשמש "לשלם" לכם את חשבון החשמל

כבר בשיעורי ביולוגיה בבית הספר, למדנו שהשמש היא מקור אנרגיה חיוני לחיינו. היא מספקת לאדם את החום הדרוש לו ומאפשרת לצמחים הירוקים לבצע תהליך של פוטוסינתזה החיוני כל כך למחייתם.

אך השמש היא הרבה מעבר לכך. מדובר במקור אנרגיה זול שאינו מצריך משאבים רבים ואינו מזהם. השמש מאפשרת לנו להתקין מערכות אנרגיה סולאריות ולנצל את הכוח הטמון בה.

עוברים לאנרגיה ירוקה

מערכות אנרגיה סולארית הולכות וצוברות תאוצה במשך השנים. יותר ויותר אנשים מתקינים מערכות אלה על גגות ביתם ועוברים לאספקת אנרגיה שמקורה מן השמש. מעבר זה מורכב למדיי ומצריך השקעה כלכלית, אך הוא משתלם בסופו של דבר מכמה סיבות:

ידידותי לסביבה – המערכת הסולארית מתאימה לכל מי שדואג לאיכות הסביבה, מכיוון שהיא מושתת על אנרגיית השמש, שהיא, כידוע, משאב בלתי מתכלה.

כמו כן, אנרגיית השמש היא אנרגיה נקייה שאינה מצריכה שחרור מזהמים לאוויר כמו אלה שמשתחררים בעת שריפת פחם.

מערכת חזקה – המערכת הסולרית נחשבת לעמידה מאוד ואינה דורשת תחזוקה מתמדת.

חיסכון לטווח הארוך – אמנם עלויות ההתקנה של המערכת הסולארית אינן זולות, אך הן פוטרות את הדיירים מתשלומים חודשיים לחברת החשמל.

מה עושים עם החשמל?

לאחר שהחלטתם להתקין מערכות חשמל סולארי ולהשתמש רק בו, תוכלו "למכור" את החשמל הרגיל לחברת החשמל. כדי לעשות זאת ולקבל החזר על החשמל שאינכם משתמשים בו, יש לבצע כמה הליכים ביורוקרטיים.

בשלב זה אתם הופכים לבעלי עסק לכל דבר, ולכן יש צורך לפתוח תיק כעוסק מורשה, לשלם מע"מ ומס הכנסה ולהפיק חשבוניות.

מתקינים את הפאנלים

טורבינת רוח ביתית היא תהליך הכרחי בהפיכת הבית שלכם לבית ירוק. עלות ההתקנה תלויה בכמה גורמים. ראשית, המתקינים המקצועיים בוחנים את שטח הגג והשיפוע שלו.

התקנת פאנלים על גג הפונה לכיוון דרום, ישירות לעבר השמש, תהיה זולה יותר מהתקנת גגות הפונים לכיוון אחר, שכן אם הגג פונה לאחד מ-3 הכיוונים האחרים יהיה צורך בהתקנת ציוד מיוחד. שנית, המחיר ישתנה בהתאם לסוג הפאנלים שאתם מעוניינים להתקין.

אם גם אתם רואים רק ירוק בעיניים ודואגים לאיכות הסביבה, אתם מוזמנים לפנות לחברת ירוק אנרגיה מהטבע בע"מ המספקת פתרונות סולאריים מתקדמים לבתי עסק ואנשים פרטיים.

הכתבה נכתבה, נערכה ופורסמה בעזרת חברת ניהול מוניטין לעסקים – Ebranding.