תמונה שווה אלף מילים: כך תבחרו צלם לכל סיטואציה - 0404
+
תמונה שווה אלף מילים: כך תבחרו צלם לכל סיטואציה אביב קורט

תמונה שווה אלף מילים: כך תבחרו צלם לכל סיטואציה

לא לחינם אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים. מה גורם לכם להזמין אוכל ברשת מזון מהיר אם לא ההמבורגר המפתה שאתם רואים בכניסה? ומדוע החלטתם להזמין סלון שלם לבית לאחר שראיתם תמונה מושלמת של עיצוב סלון ביתי שיכול להיות שלכם?

לאינפורמציה הוויזואלית שמעבד המוח יש השפעה גדולה על הלקוחות, ובכך טמון כוחם של צלמים מקצועיים המפיקים את התמונות הטובות ביותר עבור בעלי העסקים.

מצלמים את פנים הבית

צילום אדריכלות מבוקש בקרב רבים. יועצי נדל"ן, מתווכים ואפילו אנשים פרטיים המעוניינים למכור את דירתם נעזרים בצלם מקצועי. במהלך הצילום, מבקש הצלם להמחיש את גודל החדר שלפניו, יהיה זה סלון, חדר שינה או אפילו מסדרון. משום כך, הוא משתמש בעדשה רחבת זווית אשר מתקנת עיוותים שעלולים להיות מנת חלקו של הצילום.

הצילום מתואם עם האדריכל, כך ששני אנשי המקצוע בוחרים את זווית הצילום שנראית להם נכונה ומתאימה. הצלם מפיק מספר תמונות סטילס ולאחר מכן עורך אותן בפוטושופ כדי להעניק להן מראה ייחודי.

כך מצלמים מזון

רגע לפני שהוא נכנס אל הפה, צריך לצלם אותו. מסעדות, רשתות מזון, חברות קייטרינג או כל חברה אחרת העוסקת בשיווק מזון, זקוקות לשירותי צילום מזון איכותיים כדי לקדם את עסקיה. על כל פנים, הנה כמה טיפים להפקת תמונות מזון מוצלחות:

מתקרבים ומצלמים – מזון המצולם מקרוב נחשב למגרה הרבה יותר. צילום מאקרו יבליט את המרקם הייחודי של האוכל כמו השמן הנוצץ על תפוחי האדמה או האדים העולים ממרק טעים ומחמם.

לבחור צילום זווית – המאכלים נראים מרשימים יותר מבחינת הלקוח כאשר מצלמים אותם מזווית נמוכה ולא מלמעלה.

לצלם מיד – מומלץ לצלם את האוכל כמעט מיד לאחר הכנתו. מזון שעומד לאורך זמן עלול לאבד במהרה את המרקם והאפקט שלו.

מצלמים פנורמה

צילום פנורמי, כלומר – צילום 360 מעלות, מאפשר לנו להביט על הנוף באור אחר. אך צילום מסוג זה אינו מיועד לנוף בלבד. האפקט של הצילום הפנורמי חזק עד כדי כך שחברות רבות מבקשות מצלם מקצועי להפיק כמה תמונות פנורמיות: אלה יכולות להיות חנויות בגדים המעוניינות ליצור רושם על לקוחותיהן או בעלי חנויות אלקטרוניות המבקשות לצלם מוצרים עבור אתרי האינטרנט.  

רוצים לקדם את העסקים שלכם? בסטודיו לצילום של אביב קורט מתמחים בסוגי צילום שונים: צילום אווירי, צילום מוצרי מזון, צילום פנים הבית ועוד.

הכתבה פורסמה בעזרת קבוצת מקומונט המספקת פרסום כתבת תדמית לבתי עסק בישראל.