פסטיבל בירה כפרית במטה יהודה חוזר - 0404
+
פסטיבל בירה כפרית במטה יהודה חוזר חני בן יהודה

פסטיבל בירה כפרית במטה יהודה חוזר

פסטיבל בירה כפרית במטה יהודה, חוזר להציע לחובבי הבירה מכל הארץ היכרות עם מבשלות הבוטיק של האזור, לצד מבשלות אורחות מרחבי הארץ המבשלות את הבירות שלהן במטה יהודה, וגם הופעות מוסיקה, מגוון מטעמים, סיורי בירה ועוד.

אזור מטה יהודה ממשיך להיות בית חם ליצרני בוטיק במגוון תחומים, כשמבשלות הבירה הן חלק בולט באותו תמהיל, וממשיכות לגדול ולהתפתח בכל שנה.

המבשלות המקומיות, ומבשלות נוספות אשר מייצרות באזור, הפכו את מטה יהודה למעצמת בירה אזורית ולמוקד משיכה לאוהבי בירה מכל רחבי הארץ.

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 4-5 ביולי, במיני ישראל, ובין המבשלות המציגות יהיו דוכנים של מבשלות הבירה המקומיות במטה יהודה: מבשלת פפו, מבשלת שריגים, מבשלת שפירא, מבשלת מוסקו, באסטרס סיידר ומטלר – שיציגו לראשונה את הבירות שלהם.

לצידן יציגו גם מבשלות בוטיק מרחבי הארץ, אשר מבשלות במטה יהודה –מבשלת ללה ממכבים, מבשלת בירו מבית ניר, מבשלת בשה פלום ומבשלת תוג מבאר שבע ומבשלת גיבורי העל החדשה, מת"א.

מהחידושים שיוצגו בפסטיבל:

מבשלת שריגים תחשוף לראשונה את בירת הידידות שבישלה בשיתוף עם מבשלה גרמנית, אשר כל ההכנסות ממנה יתרמו עבור ילדים בסיכון.

באסטרס סיידר יציגו לראשונה את ה"ביר טראק" שלהם, שתמזוג גם את בירת החיטה הקיצית החדשה שלהם שמוגשת בשלב זה רק בברזים.

מטלר יציעו לראשונה את הבירות שלהם לטעימה מחוץ למבשלה, ובין המוצרים שלהם ניתן יהיה לטעום גם בירת דובדבן מיוחדת.

מבשלת ללה תציע בירת תמרים מתאימה גם לנמנעים מגלוטן

בדוכן של מבשלת תוג המבקרים יוכלו לנסות "בירמסאלה" – בירה מתובלת בצ'אי מסאלה הודי.

סיורים משכרים: בימי שישי 6 ו-13 ביולי יצאו סיורי בירה מודרכים למבשלות הבירה האזוריות של מטה יהודה. בכל אחד מן הסיורים יצא אוטובוס שייקח את המבקרים אל 3 מבשלות שונות לחוויית מפגש עם יזמי הבוטיק אוהבי הבירה שבה ניתן יהיה לטעום, לשוחח עם היצרנים, ללמוד מקרוב על תהליכי הייצור ולחוות מעושר הטעמים שמציעות המבשלות.

חני בן יהודה