קופצים למים: למה כדאי לכם לעשות קורס מצילים? - 0404
+
קופצים למים: למה כדאי לכם לעשות קורס מצילים? אומן המים

קופצים למים: למה כדאי לכם לעשות קורס מצילים?

בעונת הקיץ, כאשר כולם מבלים בחוף הים ובבריכות הציבוריות, ישנו תפקיד אחד אשר מחזיק באחריות הגדולה מכולן. המציל הוא אדם אשר הוסמך לעמוד על המשמר ולוודא שכל מי שנמצא במים שומר על כללי הבטיחות. הסמכויות של המציל בבריכה או בחוף הים הן רבות אך בדרך כלל הוא פשוט ישב שם ויפקח עין על כל המתרחש.

כל מציל חייב לעבור הכשרה אשר במהלכה הוא ילמד נושאים שונים שיסייעו לו למלא את התפקיד כהלכה. קורס מצילים אשר נמשך כשבועיים וחצי מספק את כל הידע הדרוש על מנת לתפקד בתור מציל מן המניין.

מה לומדים במהלך הקורס?

הכשרה לתפקיד מציל כרוכה כמובן בשהייה מרובה בתוך המים. אי לכך רצוי מאוד להגיע לקורס כאשר אתם יודעים (ואוהבים) לשחות. כמובן שבמהלך הקורס תלמדו לשפר את יכולת השחייה שלכם, אך יש להגיע עם ידע בסיסי בשחייה.

קצת על קורס המצילים

הקורס עצמו מורכב מנושאים שונים שקשורים לעולמו של המציל. ניתן לעבור את הקורס בשעות הבוקר או הערב, כך שהוא לא אמור להפריע לעבודה אחרת, ומתאים במיוחד למי שמעוניין לבצע הסבה מקצועית. אלה כמה דברים שכדאי לדעת על הקורס:

עזרים שונים – במהלך הקורס תלמדו לעשות שימוש בעזרים שונים כמו גלגל הצלה, חסקה, מוט הצלה.

הצלה – כאשר אדם טובע יש להוציא אותו מהמים במהירות. בקורס מצילים ילמדו אתכם כיצד לשחות עם טובע ולמשות אותו מהמים במהירות.

תחזוקה – הקורס מכיל גם העברת ידע בתחזוקה של הבריכה, שילוט וכל מה שדרוש על מנת לשמור על בטחון המתרחצים.

ההסמכה תינתן רק למי שיעמוד בבחינה שתתקיים בסוף הקורס. הבחינה שתימשך שלוש שעות תכלול את כל החומר שנלמד בקורס, כולל בחינה עיונית והחייאה.

מתי מתקיימים הקורסים?

ניתן להצטרף לקורסים שנערכים כמה פעמים בשנה במקומות שונים. לדוגמה, תושבי הדרום יוכלו להתחיל קורס מצילים בדרום שיקל עליהם להגיע בקלות ללא צורך להתנייד למקומות רחוקים. אומן המים הוא בית ספר להכשרת מצילים בעל ותק של 18 שנה. הוא נחשב לאחד הטובים והאיכותיים ביותר בארץ ובכל שנה עוברים תחתיו עשרות מצילים אשר תופסים משרות של מצילי בריכה בכל רחבי הארץ.

המידע בכתבה נרשם ונכתב על ידי מגזין פורטל לימודים וקורסים בארץ – Study4u.