בשורת הקיץ: כולם עולים על רכבת הלילה של בית שאן - 0404
+
בשורת הקיץ: כולם עולים על רכבת הלילה של בית שאן דוברות והסברה עיריית בית שאן

בשורת הקיץ: כולם עולים על רכבת הלילה של בית שאן

יש רכבת לילה לבית שאן:  בעקבות פניית עיריית בית שאן לרכבת ישראל, הודיעו השבוע רכבת ישראל-משרד התחבורה, כי יתווספו לעיר ארבע קווים חדשים בחודשים יולי-אוגוסט ובחול המועד סוכות, אשר יאפשרו לאורחים מכל רחבי הארץ להגיע לפסטיבל הגדול שיתקיים בבית שאן במהלך החודשים הקרובים.

הודעה על כך נמסרה במכתב, שאותו שלחה מיה אלקבץ ,מנהלת תחום רמת שירות והפעלה באגף רכבות במשרד התחבורה. אל מכתבה צירפה אלקבץ לוח זמנים עדכני: אלקבץ ציינה כי החל מיום  ראשון ה – 01.07.18 ועד יום חמישי ה 30.08.18 וכן בימי חול המועד סוכות תופעלנה ארבע רכבות מיוחדות לטובת תגבור קו בית שאן – חיפה. הרכבות המאוחרות יצאו מתחנת בית שאן בשעות 22:32 ו-23:32 לאורך כל ציר תחנות העמק עד חיפה מרכז.  מתחנת חיפה מרכז השמונה תצאנה הרכבות המאוחרות בשעות 22:14 ו – 23:14 . הרכבת האחרונה תיכנס לתחנת בית שאן בכל יום בחצות הלילה (00:01).

בין היתר, מציעה בית שאן לאורחים מכל הארץ להגיע לפסטיבל ה"סקיתומרקט" לאמנות, אוכל, מוזיקה ויין, שיתקיים מידי יום חמישי (למעט ה-19.7), בהשתתפות מיטב הזמרים בארץ, בכניסה חופשית, כמו גם למופע חזיון אור קולי מרהיב שיתקיים בגן הלאומי בית שאן.

"להנגיש את הפסטיבל לתושבי כל הארץ"

"בית שאן חוגגת בחודשי הקיץ פסטיבל קיץ ומבקשת להנגיש את הפסטיבל לתושבי כל הארץ בדגש על מטרופולין חיפה",  כך נכתב בפניית העיריה, באמצעות צוות התיירות ומרכז הצעירים, "בשנה שעברה קיימנו שיתוף פעולה עם רכבת ישראל והיינו שמחים לחזק את שיתוף הפעולה הזה בכדי להגדיל את מספר המבקרים בפסטיבל ובלילות שאן".

בעיריית בית שאן הודו להנהלת הרכבת על היענותה לפנייתה ובירכו על חיזוק שיתוף הפעולה עמה.

 פסטיבל בירה, מוזיקה ומופע חזיון אור-קולי בעתיקות בית שאן

מופע "לילות שאן" הוא פרויקט אור-קולי לילי המוקרן באתר העתיקות של בית שאן. הפרויקט מציע חוויה רב-חושית המשלבת הליכה ברחובות האבן של העיר העתיקה יחד עם צפייה במיצגים אורקוליים ובחזיונות וירטואליים אחרים, הכוללים צלילים וקולות, סיפורים ושירים. "לילות שאן" הוא הפרויקט הרביעי מסוגו בעולם והראשון הממוקם בשטחי חפירות ארכיאולוגיות תחת כיפת השמים.

המבקרים והתושבים מוזמנים להגיע לפני ואחרי ההקרנה של המיצג לביקור ביריד "סקיתומרקט" וליהנות ממוזיקה וטעמים ייחודים. מומלץ לעקוב אחר הפרסומים ולשלב הגעה לימי פסטיבל הבירה שיתקיים כחלק מהיריד, זאת לצד מופעי אמני זמר מהשורה הראשונה בארץ, ביניהם לילה מלקוס, גבי ברלין ושולה חן וריימונד אבקסיס. 

בנוסף, בחוה"מ סוכות יתקיים בעיר ובגן הלאומי פסטיבל אסיף הכולל מגוון פעילויות ומופעי ערב.

עוד הדגישו בעיריה כי הרכבות ישרתו את בני ובנות הנוער בתקופת החופש הגדול : "רכבות אלו ישרתו את כלל היישובים על ציר רכבת העמק ויתרמו להנגשת מוקדי הבילוי במטרופולין חיפה, להרחבת אפשרויות הבילוי שלהם ולחזרתם הבטוחה הביתה", נכתב בבקשת העיריה.