ליברמן: "אם מישהו חושב שניתן להמשיך את שגרת העפיפונים והשריפות הוא טועה" - 0404
+
ליברמן: "אם מישהו חושב שניתן להמשיך את שגרת העפיפונים והשריפות הוא טועה" שלמה מור, 0404

ליברמן: "אם מישהו חושב שניתן להמשיך את שגרת העפיפונים והשריפות הוא טועה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר היום (שני), בתעשייה האווירית וברך את העובדים על זכייתם במכרז של למעלה ממיליארד דולר.

ליברמן: "באתי בעיקר לברך את התעשייה האווירית, אדוני יו"ר, המנכ"ל, יו"ר ועד העובדים, מנהלת המל"טים במשרד הביטחון, מפא"ת, הייתה פה עבודה משותפת, עבודת צוות שלא תיאמן, הפרויקט והמכרז נמשכו 10 שנים והתמודדתם באמת בצורה מוצלחת מול ענקית אמריקאית, ג'נרל אטומיקס, ואחרי 10 שנים זכיתם במכרז של למעלה ממיליארד דולר. עוד 9 שנים של עבודה על הביצוע, האספקה, וזה כמובן מאות רבות של מקומות עבודה. זו באמת גאווה לאומית לזכות במכרז בינלאומי מן הסוג הזה מול ענקי היצרנים שמתחרים מארה"ב, מאירופה, במדינה כמו גרמניה, זו אולי תעודת ההכשר הכי חשובה. בד"צ ליכולות של התעשייה האווירית, למיקומה של התעשייה האווירית ליכולות הטכנולוגיות של מדינת ישראל. לכן אני רוצה לברך את כל הצוות ולהגיד לכם תודה בשם כולנו, ממשלת ישראל, משרד הביטחון, זה הרבה מעבר לכסף והצלחה במכרז זה קודם כל הישג טכנולוגי, תעשייתי, הישג מן המדרגה הראשונה. תודה רבה לכולם".

לגבי המצב בדרום אמר ליברמן: "זה לא המקום להתחיל להיכנס לדברים האלו, באנו בעיקר לברך את העובדים, את ההנהלה, את משרד הביטחון. במילה אחת על כל האירועים בדרום, אם מישהו חושב שניתן להמשיך את שגרת העפיפונים ושריפות יום יום – הוא טועה. אני מסתפק בזה".

ליברמן התייחס לאפשרות לרכש לווין תוצרת כחול-לבן ואמר: "צריך לראות את המפרט והמחיר, לראות את ההצעות הנגדיות, אנחנו בהחלט קודם כל חושבים שחייבת להיות החלטה מקצועית, לא פרוטקציוניזם. נכון לרגע כל מה שמסתבר שאנחנו כן נרכוש לווין כחול לבן כולו מ-א' עד ת', זה לא בגלל התעשייה האווירית, זה בגלל שיקול מקצועי נטו. אני מבין קטן בלוויינים אבל אני סומך על צוות מפא"ת, על מנהלת הלוויינים, במשרד הביטחון יש מנהלת ואני שמחתי לראות שגם פה היו באמת לא מעט התלבטויות וחשיבה, והמסקנה הסופית היא שאם יתגמשו במחיר אז נלך על לווין כחול-לבן מתוצרת התעשייה האווירית".