בדואים בדרום? צפו בטירוף בצפון: יורים צרורות לכל עבר - 0404
+

בדואים בדרום? צפו בטירוף בצפון: יורים צרורות לכל עבר

כך נראה הטירוף וחגיגת הטרור בטובא זנגריה בצפון. לא מדובר בבדואים בדרומה של ארצנו, אלא בסרטונים חדשים המציגים את האמת העצובה – חגיגת נשק בלתי חוקי המוחזק בידי תושבי הכפרים השונים ברחבי ארצנו.

כמות הנשק המצויה בידי תושבים בכפר טובא זנגריה מזרחית לראש פינה, לא תבייש חטיבה קרבית בצה״ל.

בסרטונים נראים תושבים נוסעים בכלי רכב, ישובים על חלונותיו ויורים לכל עבר. ברחבי הכפר צרורות רבים, ירי לכל כיוון וכלי רכב נוספים שמהם יורים בלי לעשות חשבון לאף אחד.

המפכ״ל רוני אלשיך הבטיח כבר מזמן מבצעים נרחבים לאיסוף כלי נשק, אלא שהאמת מציגה את המלך עירום – חגיגת נשק מטורפת ומוסכנת… ורק תחשבו על האפשרות שיום אחד יחליטו ערבים להתאגד ולצאת לפגע בכולנו מתוך הכפרים. פשוט מטורף! (צפו בסרטונים).

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע ירי חמור שהתרחש בכפר על רקע סכסוך בין משפחות. המשטרה עצרה בשבועיים האחרונים 7 חשודים בעבירות אלימות ושימוש באמצעי לחימה במסגרת סכסוך אלים זה.

למרבה הצער, אירועי ירי מתרחשים לעיתים קרובות מדי בישובי החברה הערבי בישראל, רובם על רקע סכסוכים פנימיים הגולשים לאלימות קשה. משטרת ישראל פועלת בנחישות לאורך כל ימות השנה נגד אחזקה, סחר ושימוש באמל"ח בכל זמן ובכל מקום. פעילות זו הובילה לתפיסת כמויות נשק חסרות תקדים, בפרט בישובי המגזר הערבי.

בשנה החולפת נתפסו ע״י המשטרה אלפי אמצעי לחימה, נעצרו בכל רחבי הארץ 2,225 חשודים והוגשו 1,137 כתבי אישום כנגד חשודים בגין עבירות אמל״ח המהווים עלייה של 9.5% בכמות המעצרים ושל 42% בכמות כתבי האישום (ביחס לשנת 2016). מאז תחילת השנה נמשכת מגמת העליה המשמעותית ביחס לתקופה המקבילה אשתקד כמו גם עלייה של כ-25% בכמות המעצרים ועלייה של כ-65% בכתבי אישום כנגד המעורבים באירועי ירי.

לצד פעילות האכיפה אנו ממשיכים להעמיק את נוכחות המשטרה בישובי המגזר הערבי כולו ומבצעים כל העת גם פעילות מניעה והסברה במטרה לשפר את נורמות הציות לחוק. המשטרה תמשיך ותשקיע מאמצים למלחמה בשימוש באמצעי הלחימה ובירי במגזר למרות כל הקשיים ותפעל בשיתוף פעולה עם כל גורם הנהגה שיהיה מוכן לפעול למיגור האלימות".